США хотіли зірвати Місяць, щоб налякати СРСР Автор: lesya · Опубліковано: 05.12.2012 12:59 · Розділ: Цікаві факти

Холодна війна між США та СРСР потягла за собою чимало втрат, як економічних, так і моральних. В життя втілювалися фантастичні проекти, які повинні були маніпулювати громадською думкою, доводити переваги над іншими державами тощо.

Керівництво держав не жаліло ні коштів, ні як виявилося, життів заради реалізації таких проектів. Нещодавно, приміром, стало відомо, що США планували зірвати Місяць.

За задумами американських військових, які прагнули довести СРСР свою перевагу в космосі, вибухи атомних зарядів на поверхні Місяця мали бути помітними з Землі. Про це пише Франческо Тортора в статті, опублікованій на сайті видання Corriere della Sera.

За словами кореспондента, період холодної війни підігрівав уяву любителів наукової фантастики. Проте навіть найвідважніші мрійники й подумати не могли, що серед проектів, розроблених двома наддержавами, був план, який міг завдати чималої шкоди всьому людству. Цей план передбачав бомбардування Місяця з однією лише метою - довести світові свою міць.

«План був розроблений ВПС США після того, як Радянський Союз запустив "Супутник", щоб залякати Москву та згуртувати американську громадськість. Проект отримав назву "А119", а ґрунтувався він на сміливих розрахунках молодого астронома Карла Сагана. План передбачав пуск ядерної ракети на поверхню Місяця, щоб спровокувати страшний вибух, який можна було б побачити із Землі», - пише кореспондент.

Проте, на щастя, план так і не було реалізовано, оскільки вчених налякали наслідки місії, які в разі її провалу могли б бути катастрофічними. Спеціалістів насторожувало й радіоактивне зараження Місяця, яке могло завдати величезної шкоди Землі.

Так, в одному з інтерв'ю фізик Леонар Ріффель заявив: «На щастя, від згубного плану відмовилися. Я червонію від однієї лише думки про те, що цей проект створювався з ганебною метою - бажанням вплинути на громадську думку». У цей же час американський письменник Річард Родес скептично поставився до успіху даної місії: «Важко уявити, щоб ракети тих часів могли вийти за орбіту Землі та завдати удару по Місяцю», - зазначається у виданні.

На щастя, проект так і залишився на папері. Однак виникає запитання: скільки ж таких планів було втілено в життя, які наслідки вони мають вже для нас, та скільки людських життів було принесено в жертву незрозумілим амбіціям правлячих світу цього?

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу