Вперше в історії день у Нью-Йорку пройшов без насильства Автор: lesya · Опубліковано: 01.12.2012 08:15 · Розділ: Події у світі

26 листопада 2012 року ввійде в історію сучасного Нью-Йорка як день без насильства. Так, вперше в історії сучасного мегаполісу за добу поліцією не було зафіксовано жодного вбивства, зґвалтування, пограбування тощо, тут не сталося жодного злочину із застосуванням насильства.

«В цей день наші співробітники не зафіксували жодного вбивства, зґвалтування, пограбування та жодного випадку різанини. Таке трапилося вперше в сучасній історії поліції Нью-Йорка», - говорить заступник комісара нью-йоркської поліції Пол Браун. Були зафіксовані тільки випадки дрібних крадіжок, повідомляє CNN. «Це щось надзвичайне для міста з 8-мільйонним населенням», - підкреслив Браун. Однак таке кримінальне затишшя було порушене вже наступного дня - у вівторок вранці в Брукліні невідомі застрелили 27-річного чоловіка.

Правоохоронці сподіваються, що 2012 рік стане роком з найнижчою кількістю вбивств за останні півстоліття. «Ви лише згадайте, що творилося в 1970-х або 1980-х роках. Якщо ви примудрялися спокійно провести на вулиці кілька годин, це вже вважалося везінням», - говорить з цього приводу історик Майкл Кронін.

За словам Пола Брауна, рівень вбивств у місті на даний час досяг свого найнижчого значення за період з 1960 року до сьогодні.

Причиною зниження рівня насильства у Нью-Йорку експерти вважають тактику поліції стосовно активного запобігання злочинів – поліцейським дозволяється зупиняти та обшукувати підозрілих перехожих. І хоча така поведінка співробітників правоохоронних органів викликає незадоволення значної частини населення мегаполіса, все ж вона призвела до певних позитивних наслідків. Водночас є й такі, хто обурюється через те, що поліцейські набагато частіше зупиняють афроамериканців та латиноамериканців, ніж інших мешканців США.

За даними ФБР, минулого року у США було скоєно 14612 вбивств: в середньому кожних 36 хвилин вбивали одну людину.

«Кількість вбивств у Нью-Йорку в порівнянні з минулим роком знизилася на 23% і на даний момент становить 366 випадків – аналогічний показник у 2011 році сягав позначки в 472», - розповів Браун.

Зауважимо також, що найбільшу кількість насильницьких смертей - 2000 245 – правоохоронці Нью-Йорка зафіксували в 1990 році.

При цьому співробітники правоохоронних органів зауважили, що цього року Нью-Йорк в цілому відзначився зростанням злочинності на 3%, що викликане зростанням кількості крадіжок мобільних телефонів та інших гаджетів.

Джерело: http://susanin.udm.ru

Інші новини розділу