Топ-10 найголовніших книг Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.07.2009 11:08 · Розділ: Культура

Журнал Newsweek склав список головних книг в світі, об'єднавши дані з десяти престижних рейтингів кращих літературних творів. Очолила цей рейтинг "Війна і мир" Льва Толстого. А перша десятка найголовніших у світі літературних творів виглядає наступним чином:

1. «Війна і мир», Лев Толстой;

2. «1984», Джордж Оруел,

3. «Улісс», Джеймс Джойс;

4. «Лоліта», Володимир Набоков;

5. «Галас і шаленство», Вільям Фолкнер;

6. «Невидимка», Ральф Еллісон;

7. «На маяк», Вірджінія Вульф;

8. «Іліада» та «Одіссея», Гомер;

9. «Гордість та упередження», Джейн Остін;

10. «Божественна комедія», Данте Аліг´єрі.

До переліку також увійшли твори Маркеса (17-е), Дарвіна (27-е), Маркса (30-е), Толкіна (35-е), Шекспіра (49-52-е), Пруста (62-е), Генрі Міллера (82-е), Фрейда (86-е), Мао Цзедуна (88-е) і Джона Мейнарда Кейнса (92-е). 41-шу сходинку зайняла Біблія. «Анна Кареніна» опинилася на 48-й позиції.

Джерело bukvoid.com.ua


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?