Співробітникам Samsung заборонили вживати алкоголь після 9 вечора Автор: lesya · Опубліковано: 30.11.2012 20:02 · Розділ: Події у світі

Знаменита компанія Samsung, виробник техніки зі світовим ім’ям, вирішила боротися з алкоголізмом своїх співробітників, ввівши низку правил, спрямованих на обмеження вживання спиртних напоїв персоналом компанії.

Одне з таких правил суворо забороняє співробітникам компанії Samsung вживати алкоголь після дев’ятої години вечора. Окрім того, в корейській компанії також заборонили змішувати напої і споювати інших співробітників.

Більше того, правила, введені компанією Samsung, не лише забороняють службовцям вживати алкоголь після дев’ятої вечора, але й обмежують це вживання до одного разу на тиждень, повідомляє onliner.by.

На перший погляд такі нововведення видаються трохи дивними та скидаються на втручання в приватне життя. Насправді ж це зовсім не так.

Введене керівництвом компанії обмеження стосується лише офіційної вечері зі спиртним, яку в Кореї називають hoesik. Традиційно трапеза проходить за участю колег для обговорення робочих питань, проте дуже часто її наслідки вкрай несподівані та небажані.

Так, у Кореї прийнято вживати алкоголь під час офіційних обідів, на яких обговорюють питання, життєво важливі для корпорації. Так, приміром, при влаштуванні на роботу претендент на вакансію повинен вказати в анкеті, який обсяг соджу - традиційного корейського алкогольного напою з об'ємною часткою спирту в межах 20% - 45% - він може без особливих зусиль вжити протягом ділової вечері, зберігши при цьому ясну голову для підтримки бесіди.

Більше того, якщо службовці відмовляються приймати участь в hoesik, це може негативно позначитися на їхній кар'єрі. Таку «негативну» характеристику навіть можуть відобразити в рекомендаціях у разі звільнення. Окрім обмежень, які стосуються hoesik, у вересні цього року корейський гігант прийняв рішення заборонити проведення beolju (примус інших вживати алкоголь) та sabalju (змішування різних напоїв для отримання максимального ефекту).

«Погані звички будуть викоренені, тому фраза «ти не отримаєш кращої посади, якщо не вмієш пити» зникне з ужитку», - прокоментував рішення Samsung анонімний представник компанії.

Зауважимо, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Корея, як не дивно, є однією з найбільш «питущих» націй у світі. І що найголовніше: вживання спиртних напоїв тут зовсім не заважає роботі, скоріше, навпаки, є частиною бізнес-культури.

Однією з корейських традицій, як уже зазначалося, є «hoesik», що в перекладі означає «обід з колегами». Співробітники збираються за одним столом, обговорюючи робочі й особисті питання. Такий «обід» супроводжується вживанням міцних спиртних напоїв, і відбувається, як правило, в кілька раундів зі зміною розважальних закладів.

Джерело: http://www.segodnya.ua/

Інші новини розділу