Найнебезпечніші угоди з нерухомістю Автор: lesya · Опубліковано: 30.11.2012 17:15 · Розділ: Економіка

Купівля нерухомості - справа ризикована (фото з bolbat61.ru)
Купівля нерухомості - справа ризикована (фото з bolbat61.ru)

Дуже часто покупці нерухомості при купівлі квартири, заміського будинку або нежилого приміщення стають жертвами обману чи шахрайства. Від цього не застрахований ніхто, отож експерти вирішили назвати найбільш небезпечні угоди на ринку нерухомості.

1. Попередній договір купівлі-продажу квартири в новобудові. На сьогоднішній день спостерігається величезна кількість так званих подвійних продажів за попередніми договорами. Це відбувається тому, що зафіксувати кількість проданого житла за попередніми договорами практично неможливо. Окрім того, часто за справу реалізації приміщень новобудови беруться будівельні або інвестиційні компанії, які не мають повноважень на продаж цієї нерухомості. Експерти попереджають, що попередній договір купівлі-продажу – це прямі шахрайські схеми, вкрай розповсюджені сьогодні.

2. Договір довічного утримання з коштом. Цей вид договору заганяє в глухий кут не лише покупців – платників ренти, але й нотаріусів, які в силу закону покликані оформляти вказаний вид договорів. Цей договір – це фактично договір купівлі-продажу за значно нижчою ціною, ніж на ринку нерухомості. При цьому продавець зберігає за собою право на довічне проживання в уже проданому помешканні, тоді як покупець сплачує ренту або ж надає послуги з утримання. Вся небезпека угоди в тому, що дуже часто в договорі ренти не прописане право продавця на заміну оплати рентних платежів на особисте надання послуг з утримання, забезпечення доглядом, харчуванням, одягом. В результаті такий договір можна з легкістю розірвати, а покупець залишиться ні з чим, втративши і квартиру, і гроші, витрачені на продавця.

3. Договір дарування вигідний тим, що одержувач нерухомості купує дороге майно безкоштовно. Суди охоче йдуть на розірвання таких договорів, особливо коли дарувальником є літня людина або ж соціально неблагополучна особа. Дуже часто договір дарування прикриває під собою договір купівлі-продажу, хоча оформляється він саме як договір дарування. Як наслідок - новий власник, який виклав за нерухомість чималі кошти, не зможе їх повернути в разі розірвання договору дарування або ж визнання його недійсним.

5. Договір купівлі – продажу вимагає ретельної перевірки історії даного об'єкта нерухомості та особи самого продавця На практиці часто зустрічаються прецеденти, коли право власності на квартиру було зареєстровано за рішенням суду. Варто знати, що перед покупкою судову справу, щодо якого виникло право власності, може бути скасоване. Крім того, за останній рік у мене було два випадки, коли рішення судів банально підробляли. Приміром, коли власник успадковує квартиру, необхідно з'ясувати всі обставини смерті попереднього власника, складання заповіту тощо, щоб уникнути претензій з боку інших претендентів на майно. Більше того, якщо продавець нерухомості має проблеми з алкоголем, наркотиками або є психічно хворим, продаж квартири може бути визнаний недійсним, і покупець викине гроші на вітер.

Джерело: http://an-gorod.com.ua/

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.