4 найбільш нахабні шахраї в історії людства Автор: lesya · Опубліковано: 29.11.2012 15:14 · Розділ: Цікаві факти

Всі ми хоча б раз в житті ставали жертвами обману: когось обдурив таксист, хтось заплатив більше за обід в кафе, а комусь через кілька місяців стосунків відкрилася прикра правда про його партнера. У кожного своя історія, та обман тією чи іншою мірою стовідсотково присутній в житті кожного з нас.

Проте все це дрібниці у порівнянні зі справжніми майстрами шахрайської справи. Так, є люди, які виводять обман на принципово новий рівень, і зраджують довіру інших з такою винахідливістю і нахабством, що в це важко повірити.

1. Відома історія, коли один адвокат звинуватив президента Гватемали... у власному вбивстві. Родріго Рознберг був знаменитим у Гватемалі адвокатом, який здобував освіту в Гарварді. У 2009 році його застрелили під час велосипедної прогулянки. В цьому не було нічого особливого, адже схожі випадки у Гватемалі, на жаль, не рідкість. Проте ця історія була окутана таємницями: на похороні Розенберга показали відео, записане самим адвокатом незадовго до смерті, в якому містилося безліч звинувачень на адресу уряду.

Окрім того, юрист заявив, що він знає все про заплановане вбивство, в якому Родріго звинуватив самого президента Гватемали.

Назрівала серйозна криза уряду: президента попросили піти у відставку, громадськість обурювалася беззаконням, навіть політики, й ті повірили в мученицьку смерть адвоката.

Проте згодом виявилося, що Родріго... сам найняв кілерів, які його вбили. На поверхню сплили факти, які були настільки очевидними, що навіть синові адвоката довелося визнати, що його батько таким тонким способом вирішив звести рахунки з життям, потягнувши на дно й уряд країни.

Так, виявилося, що найманий вбивця користувався мобільним телефоном, купленим особисто Розенбергом, а за декілька днів до свого вбивства Розенберг зняв зі свого рахунку суму, яка була виплачена кілеру. Адвокат зі свого власного дому телефонував собі з погрозами. Врешті-решт, притиснені до стіни родичі колишньої дружини Родріго зізналися, що допомогли адвокату знайти кілера.

Навіщо він це зробив? Справа в тому, що Розенберг закохався в доньку одного зі своїх клієнтів, яку незадовго до описуваних подій застрелили. Адвокат був убитий горем і вигадав екзотичну помсту: заподіявши собі смерть, він вирішив покарати за свою втрату весь уряд, домігшись його повалення.

2. Історії відоме ім’я Марка Вінтакра, який свого часу займав важливу керівну посаду в компанії Archer Daniels Midland (ADM). Його навіть висували на пост президента компанії. Проте одного разу Вінтакр, запідозривши компанію в проведенні нелегальних операцій, вирішив стати інформатором ФБР.

Стежачи за колегами протягом 3 років, Вінтакр зібрав стільки доказів, що їх вистачило для того, щоб відправити за ґрати топ-менеджерів міжнародного картелю і... самого Марка Вінтакра.

Виявляється, правдолюб Вінтакр протягом тривалого часу привласнював собі мільйони компанії, махінації якої допомагав викрити. При цьому аферист отримував гроші від співробітників ФБР.

3. У 18 столітті в Англії практично всі злочини були безкарними. Грабіжники та злодії обкрадали будинки добропорядних громадян, і їм за це нічого не було. Доти, доки до справи не взявся такий собі Джонатан Уайлд.

Жертва грабежу зі списком викрадених речей відправлялася прямо до Уайлда, і той повертав крадене майно господареві, беручи за це чималу винагороду. Злочинці, викриті в результаті «розслідування» героя, відправляли на шибеницю. І все було б гаразд, якби не одне але: виявилося, що практично всі крадіжки були організовані самим Уайлдом.

Ставши на чолі найбільшого на ті часи злочинного угруповання, шахрай сам організовував крадіжки, а потім продавав власникам їхнє ж майно. А на шибеницю потрапляли люди, часом зовсім невинні, які просто перейшли дорогу талановитому Джонатану. Їх, слід сказати, було чимало: Уайлд виявився причетним до страти 120 осіб.

4. Детектив Гастон Мінс неодноразово примудрявся заробляти гроші на справах не зовсім чесних та законних. Ще в роки першої світової співробітник детективного агентства Мінс став подвійним агентом, працюючи одночасно й німецьким, і британським інформатором. По закінченню війни Мінс повернувся до детективної діяльності. Одного разу його найняла молода багата вдовиця, з якої шахрай примудрявся тривалий час тягнути гроші. А коли жінка вирішила вийти заміж, то одразу ж «несподівано» загинула під час полювання на зайців. Спритний Мінс довів суддям, що вдова випадково вистрілила сама собі! в спину.

Більше того, за своє життя Гастон встиг стати співавтором бестселера, в якому йшлося, що його «друга» та президента Уоррена Гардінга, якого аферист насправді в очі не бачив, отруїла дружина. При цьому Мінс примудрився кинути свого співавтора.

Перейшовши всі рамки, Мінс переконав заможних батьків, що знає викрадачів їхньої дитини, які вимагають викуп у розмірі 100 000 доларів. Згодом з'ясувалося, що дитина була вбита відразу після викрадання, а Мінс тільки водив всіх за ніс.

Джерело: http://mixstuff.ru

Інші новини розділу