Українці виявилися однією з найменш емоційних націй Автор: lesya · Опубліковано: 29.11.2012 11:37 · Розділ: Суспільство

Мешканці Філіппін - найемоційніша нація (фото з vedomosti-ural.ru)
Мешканці Філіппін - найемоційніша нація (фото з vedomosti-ural.ru)

Нещодавно вчені провели дослідження, в рамках якого з’ясували, представники яких націй схильні до найвідвертішого прояву емоцій. В результаті роботи вчені виявили кілька цікавих речей.

Так, Сінгапур і Філіппіни - географічні сусіди, однак між ними утворилася гігантська емоційна прірва. В результаті нового дослідження, проведеного фахівцями Інституту Геллапа, виявилося, що мешканці Сінгапуру набагато менше схильні до вираження позитивних або ж негативних почуттів на щоденній основі, ніж інші учасники експерименту, тоді як філіппінці виявилися вкрай емоційними.

В рамках дослідження, яке тривало протягом трьох років, вчені опитали мешканців більше 150 країн у віці 15 років і старших. Всього в експерименті взяло участь більше 150 000 осіб. Респондентів запитували, які емоції вони відчували напередодні дослідження. На вибір пропонувалося п'ять негативних (гнів, стрес, смуток, біль, неспокій) та п'ять позитивних (добре відпочили, багато посміхалися та сміялися, користувалися повагою, відчували задоволення і чогось навчилися або зробили щось цікаве) емоцій.

Систематизувавши отримані в результаті опитування дані, вчені встановили, що в Сінгапурі лише 36% усього населення відчувають ці емоції щодня. На другому місці за беземоційністю населення опинилася, як не дивно, Грузія, розділивши місце з Литвою, з показником у 37% відповідно. 38% у Росії, Мадагаскару, України, Білорусії, Казахстану, Непалу та Киргизії.

Очолили список найбільш емоційних країн з показником в 60% Філіппіни. Далі розташувалися Сальвадор (57%), Бахрейн (56%), Оман та Колумбія (по 55%), Коста-Ріка, Чилі, Канада, Гватемала, Болівія, Еквадор, Домініканська Республіка, Перу, Нікарагуа, США – ці країни набрали по 54%.

Окрім того, фахівці з’ясували, що мешканці країн Близького Сходу та Північної Африки частіше за інших відчувають негативні емоції, а безперечними лідерами за цим показником стали іракці, палестинці та мешканці Бахрейну. В Латинській Америці, навпаки, настрій позитивний, і очолюють своєрідний карнавал Панама, Парагвай та Венесуела.

На перший погляд може видатися, що зв’язок між схильністю до негативу та економічними труднощами, бунтами й революціями очевидний. Насправді ж, це не зовсім так. За твердженням фахівців, зростання доходу та фінансова стабільність не роблять людей щасливішими. Для прикладу дослідники наводять Сінгапур: незважаючи на один з найнижчих рівнів безробіття в світі та один з найвищих показників ВВП на душу населення, мешканці міста-держави вкрай рідко відчувають позитивні емоції.

Соціологи пояснюють ситуацію тим, що справа тут в першу чергу не в матеріальному достатку, а в загальному відчутті благополуччя. В результаті опитування, проведеного співробітниками Інституту Геллапа раніше, в 2005-2006 роках, з’ясувалося, що, хоча США за показником ВВП на душу населення знаходяться на першому місці в світі, за відчуттям процвітання вони лише шістнадцяті, а за рівнем насолоди життям - двадцять шості зі ста тридцяти двох країн-учасниць експерименту.

Джерело: http://science.compulenta.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.