Танцюючий дім і голлівудські танцюристи: історія виникнення найоригінальнішого об'єкту нерухомості Праги Автор: lesya · Опубліковано: 27.11.2012 22:59 · Розділ: Цікаві факти

Танцюючий дім (фото з ideika-world.com)
Танцюючий дім (фото з ideika-world.com)

Танцюючий дім – одна із найзнаменитіших сучасних пам’яток Праги. Розташована вона в самому центрі міста. Здалеку цей незвичний дім і справді нагадує танцюючу пару, хоча, окрім офіційної назви, не позбавленої романтики, на його позначення вживається слова більш приземлені - «стакан» і «п'яний дім».

Історія появи цієї незвичної будівлі пов'язана з іменем колишнього президента Чехії Вацлава Гавела. В роки Другої світової війни в будинок, який раніше знаходився на місці танцюючого дому, влучила авіаційна бомба, і він був дощенту зруйнований. А дім, який знаходився по сусідству, свого часу був збудований дідом Вацлава Гавела. Подейкують, ніби саме ця обставина й викликала у президента бажання через 50 років після закінчення війни побачити на місці пустиря нову споруду. Але тепер уже не має значення, що посприяло виникненню ідеї танцюючого будинку.

Передбачалося, що архітектором споруди стане Владо Мілуніч, однак страхова компанія, що стала власником земельної ділянки, наполягала на участі в будівництві одного доволі знаменитого західного архітектора. Ним став американський архітектор-деконструктивіст Френк Оуен Гері. Отож над проектом будівлі вони з Владо працювали удвох.

Задум будівлі був украй зухвалим – архітекторам заманулося провести аналогію з одним із найвідоміших та блискучих танцювальних дуетів ХХ століття Фредом Астером та Джинджер Роджерс, яких всі називали просто Фредом та Джинджер.

Фред і Джинджер (фото з hana-dani.blogspot.com)
Фред і Джинджер (фото з hana-dani.blogspot.com)

Для створення проекту застосовували найбільш просунуті технології того часу, комп'ютерну графіку; при зведенні танцюючого будинку використовувалися кращі на той час будівельні конструкції та матеріали. Гавел особисто спостерігав за ходом будівництва, яке розпочалося в 1994 і завершилося в 1996 році.

Головний мотив будівлі - дві шестиповерхові вежі - елегантний «він» з металевим куполом-циліндром вгорі та «вона», «одягнена» в летючу «спідницю» зі скляним шлейфом та «подолом» - бетонними опорами, ніби зрушеними поривом танцю вбік. Атмосферу Бродвею чудово передають «танцюючі» вікна.

Зауважимо, що вежі-будівлі й справді мають щось спільне з легендарними танцюристами, та все ж називати будинок «Джинджер і Фред» не стали, натомість він отримав офіційну назву «Танцюючий будинок». Спершу споруда викликала неоднозначну реакцію місцевих мешканців та запеклі суперечки провідних дизайнерів, та як би там не було, тепер без цієї будівлі неможливо уявити центр Праги. Будинок віддали під офіси, а нагорі Танцюючого будинку розмістився французький ресторан, з вікон якого відкривається чудовий краєвид на Злату Прагу.

Джерело: http://1001fact.ru

Інші новини розділу