Вчені розробили пляшку, здатну самостійно наповнюватися водою Автор: lesya · Опубліковано: 27.11.2012 20:07 · Розділ: Нові технології

Пустеля Наміб (фото з glitterazi.com)
Пустеля Наміб (фото з glitterazi.com)

Нещодавно вчені розробили ємність для води, здатну до самонаповнення. Секрет винаходу американських учених криється у надзвичайній схожості диво-пляшки з організмом жука, який мешкає в пустелі Наміб. Цій комасі вдається виживати у вкрай посушливих районах за рахунок видобутку вологи з повітря.

Зрозуміло, що винахід американців нагадує жука лише системою функціонування пристрою, а не зовнішнім виглядом. А взагалі тільце комахи повністю вкрите спеціальними горбиками, яким притаманні гідрофільні властивості. Саме ці горбики притягають вологу. Коли назбирується достатня кількість краплин, вони потрапляють до рота жучка за рахунок особливих гідрофобних властивостей жолобків.

Використовуючи цю схему, вчені вирішили розробити модель пляшки, яка б могла самостійно заповнюватися водою. Для виготовлення пляшки використовуватимуть спеціальні гідрофільні та гідрофобні матеріали. Пристрій забезпечать спеціальним вентилятором, який спрямовуватиме повітря над поверхнею пляшки. В результаті вода отримуватиметься шляхом конденсації, а пляшка без сторонньої дороги наповнюватиметься рідиною.

За словами автора проекту Мігеля Гальвеса (Miguel Galvez), на сьогоднішній день вченим вже вдалося створити концепцію пляшки, тепер вони зайняті розробкою першої повнофункціональної діючої моделі. Розробники переконують, що створена ними пляшка зможе збирати від півтора до трьох літрів води за годину – показник залежатиме від місцевих умов.

Говорячи про необхідність створення подібного пристрою, керівник розробок Мігель Гальвес зазначив, що на Землі є безліч районів, у яких спостерігається нестача питної води. А такі райони, як, наприклад, пустеля Атакама або пустеля Гобі, взагалі обмежені в доступі до водних джерел. Отож якщо з’явиться можливість видобувати до кількох літрів води в день настільки економічно ефективним способом, то це принесе чимало користі людям, що мешкають в Суб-Сахарній Африці та інших посушливих регіонах нашої планети. Крім того, за словами винахідників, їхня пляшка знадобиться не лише мешканцям посушливих регіонів планети - подібні системи можна буде застосовувати в теплицях, та й взагалі використовувати в найрізноманітніших сільськогосподарських цілях.

У даному контексті розробники висловили сподівання, що «пляшка-самобранка» з'явиться на ринку вже в 2014 році.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.