Фотографію айсберга, який потопив "Титанік", виставлять на аукціон Автор: lesya · Опубліковано: 27.11.2012 15:32 · Розділ: Життя

Фотографію айсберга, який став причиною загибелі легендарного «Титаніка», продадуть з молотка. За твердженням експертів, айсберг, зображений на чорно-білому знімку, і спричинив катастрофу.

Унікальний знімок був зроблений капітаном англійського пароплава «Етоніан» 12 квітня 1912 року, тобто за два дні до трагедії.

Експерти говорять, що географічні координати, показані на знімку, позначають місце, неподалік якого на дні Атлантичного океану покояться уламки «Титаніка».

«Я переконаний, що на фотографії саме той айсберг, з яким зіткнувся «Титанік». Капітан «Етоніана» зробив цей знімок, оскільки його захопила вкрай незвична форма айсберга», - зазначив з цього приводу колекціонер артефактів з «Титаніка» Стенлі Лерер. Знімок планують продати за 10 тисяч доларів.

Джек міг би врятуватися (фото з 15min.lt)
Джек міг би врятуватися (фото з 15min.lt)

Трагічна історія цього легендарного лайнера приваблює кінематографістів різних часів. Так, про «Титанік» було знято чимало фільмів, написано багато книг. Та, мабуть, найпопулярнішою версією трагедії є екранізація знаменитого режисера Джеймса Кемерона, в якій знялися Леонардо ді Капріо та Кейт Вінслет. Фільм закінчується трагічно, головний герой гине, проте, як з’ясувала команда відомої науково-популярної телепередачі «Руйнівники міфів» на каналі Discovery, Джек міг вижити.

Тести проводилися ведучими програми Адамом і Джеймі. Вони з’ясували, що героїню Кейт Вінслет Роуз не можна звинувачувати в загибелі Джека: молодий чоловік і справді не міг забратися на уламок, оскільки той не витримав би ваги двох. Для того ж, щоб вижити, йому необхідно було вибратися з води.

Та якщо б молоді люди проявили хоч трохи кмітливості, історія могла б закінчитися щасливо. Все, що потрібно було зробити, це щоб Роуз зняла свій рятувальний жилет, «підклавши» його під імпровізований пліт, що допомогло б врятуватися обом.

Для того, щоб перевірити свою теорію на практиці, «руйнівники міфів» спорудили спеціальний манекен з желатину з підігрівом зсередини, виставивши при цьому температуру на стандартні 36,6 градусів. Після цього желатинового «Джека» одягнули в мокрий одяг, помістили на спущений на воду пліт та включили повітряне охолодження води, виставивши температуру в -1 градус. Манекен «врятували» через 45 хвилин - саме протягом цього період часу, згідно з історичними документами, тривали пошуки пасажирів «Титаніка», яким вдалося вижити.

В результаті експерименту з’ясувалося, що до того моменту, як чоловіка знайшли, температура його тіла опустилася б до 27,7 градусів, однак в такому стані людину можна врятувати. Та якщо б Джек, як це було у фільмі, залишався у воді близько години, він помер би від переохолодження, й історія, як це й було задумано, закінчилася б трагедією.

Та як би там не було, останнє слово все ж таки залишилося за режисером картини Джеймсом Кемероном. Він підкреслив, що історія повинна була закінчитися трагічно. «За сценарієм Джек помер. Можливо, ми трохи помилились, і уламок повинен був бути трохи меншим, та в будь-якому випадку Джек пішов би на дно…» - говорить режисер.

Джерело: http://www.newsru.com/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.