Чоловікам подобаються жінки, схожі на них зовні Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2012 17:04 · Розділ: Психологія

Нещодавно вчені, провівши спеціальне дослідження, з’ясували цікаву річ: виявляється, чоловіків набагато більше приваблюють жінки, риси обличчя яких схожі на їхні. Так, чоловікам до вподоби жінки з тим же кольором очей, що й у них, чи, приміром, з ямкою на підборідді, пише видання Le Figaro.

«Можливо, ви приваблюєте свого партнера почуттям гумору, спільною пристрастю до спорту чи міфології, вашим чуттєвим голосом. Та чи могли ви припустити, що, окрім усього іншого, він, дивлячись на вас, шукає своє власне обличчя?» - запитує автор статті Полін Фреур. Навряд чи…

Відповідне дослідження проводилося групою французьких учених, а його результати були опубліковані минулого тижня в четвер.

В рамках роботи дослідники експериментальної психології з Інституту наук про еволюцію в Монпельє спершу попросили сотню учасників відібрати фотографії та зображення облич, створених комп'ютером, які вони вважають привабливими.

В результаті 40% учасників експерименту обрали жінок з тим же кольором волосся, очей, товщиною губ, бровами, наявністю або ж відсутністю ямочки на підборідді, словом, з тими ж рисами, що й у них, говорить автор статті.

На другому етапі експерименту дослідники вивчали схожі риси зовнішності 115 справжніх пар, у яких є як мінімум одна дитина. Зв'язок був очевидним: партнери з однаковими рисами обличчя, які кохають одне одного, становили більшість, говориться в статті.

«У даному контексті доцільно говорити скоріше про загальну подібність, а не певну рису», - говорить керівник дослідження Жанн Бове. «Те, що ми відчуваємо потяг до схожих на нас людей, було доведено давно, проте йшлося про соціальний аспект цього питання, спільні внутрішні переконання. Так, ми частіше починаємо взаємини з кимось із нашого соціального прошарку, та й шансів зустріти таку людину є набагато більше. Проте значимість рис людського обличчя, схожого на наше, ніколи не ставала об’єктом досліджень», - говорять спеціалісти.

На питання, чи стосується жінок розкрита закономірність при виборі партнера, дослідники говорять, що, ймовірно, цей момент і відіграє якусь роль при виборі жінками партнера, однак сам вибір ґрунтується в представниць прекрасної статі на іншому - зовнішність має більше значення для чоловіків, ніж для жінок, оскільки останні в переважній більшості до уваги беруть особистісні якості та соціальну приналежність потенційного партнера.

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу