У Китаї за 90 днів зведуть найвищу будівлю світу Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2012 11:38 · Розділ: Події у світі

Проект Sky City в Китаї (фото з rt.com)
Проект Sky City в Китаї (фото з rt.com)

Комерційну нерухомість Китаю чекає поповнення. Цими днями китайська будівельна компанія Broad Sustainable Building (BSB) оголосила про намір вже найближчим часом розпочати будівництво хмарочоса, який повинен стати найвищою будівлею світу. Основна особливість цього проекту криється в рекордно коротких термінах виконання – будинок планують збудувати всього за 90 днів. Споруда, твердять автори проекту, поб’є одразу два рекорди - за висотою і швидкістю будівництва. Будівництво хмарочоса повинне розпочатися наприкінці листопада цього року, а завершити його планують до березня 2013.

Хмарочос під назвою Sky City збудують в місті Чангша в південно-східній провінції Китаю Хунань. Висота проектованої будівлі повинна скласти 838 метрів, а загальна площа 220 поверхів сягатиме одного мільйона квадратних метрів. За словами авторів проекту, для того, щоб реалізувати їхнє дітище, будівельникам доведеться нарощувати по п'ять поверхів вежі щодня. Всього на роботи затратять близько двохсот тисяч сталевих конструкцій.

Назву хмарочоса було обрано не випадково, адже він стане самостійною міською системою. Так, близько 83% його площі займуть житлові приміщення, в яких мешкатиме 17 400 осіб. Офіси займуть 3% площі гігантської будівлі. Тут буде своя школа, розрахована на 4600 учнів, та поліклініка, здатна прийняти до 1400 пацієнтів за одну зміну. Решту простору перетворять у кафе, бари та магазини. Повідомляється також, що в хмарочосі працюватимуть 104 швидкісні ліфти.

У даному контексті зазначимо, що на сьогоднішній день найвищою будівлею світу є башта "Бурдж-Халіфа", розташована в Дубаї. Висота цієї споруди разом зі шпилем складає 828 метрів. На її будівництво було витрачено чималі кошти.

Що ж стосується , то автори проекту вирішили суттєво здешевити роботу за рахунок використання модульної конструкції при будівництві хмарочоса. За прогнозами експертів, на будівництво споруди буде витрачено близько $ 628 000 000, тоді як затрати на зведення «Бурдж-Халіфа» склали близько $ 1,5 мільярдів. Повідомляється, що продаж площ будівлі в Китаї здійснюватиметься за ціною приблизно $ 1,5 тисячі за квадратний метр, тоді як квадратний метр центру в «Бурдж-Халіфа» коштує близько $ 15 тисяч.

Зауважимо також, що технологія модульного будівництва нещодавно вже була випробувана спеціалістами компанії Broad Sustainable Building. Їм вдалося збудувати п’ятнадцятиповерховий готель всього за шість днів.

Джерело: http://www.km.ru

Інші новини розділу