Роман "50 відтінків сірого" визнали недостойним нагороди за найгірший опис сексу Автор: lesya · Опубліковано: 24.11.2012 08:35 · Розділ: Культура

Цими днями було оголошено номінантів на премію за найгірший опис сексу в літературі. За даними The Guardian, журі премії Bad Sex in Fiction Award 2012, всупереч очікуванням та прогнозам експертів, не пропустили до фіналу Джоан Роулінг із книгою «Вільне місце» та книгу «50 відтінків сірого», написану Е Л Джеймс.

За словами членів журі конкурсу, дискусії стосовно книги Джоан Роулінг велися надзвичайно бурхливі, проте в підсумку експерти журналу дійшли висновку, що, незважаючи на кілька нудотних моментів, присутніх у романі, в цілому книга не відповідає критеріям премії. Що ж стосується іншого претендента на премію – книгу «50 відтінків сірого», то журі виключило її як відверту порнографію. Згідно із правилами Literary Review, премію не присуджують еротичним романам.

Всього у фінал потрапило вісім творів популярних сучасних письменників.

Серед номінантів на премію опинився класик американської літератури Том Вулф, який претендує на вручення антипремії вже вдруге - у 2004 році він став лауреатом Bad Sex in Fiction Award за роман «Я - Шарлотта Сіммонс».

Цього разу письменник може отримати ганебну «нагороду» за твір «Назад до крові» («Back to Blood»). Книга стала четвертим романом Вулфа. Сюжет твору розгортається в Маямі. Автор роману зачіпає такі теми, як еміграція, злочинність, секс та сім'я. Проте, за словами представників журі, у книзі трапляються моменти, які викликають справжню відразу. Так, приміром, описуючи героїню, яка відчуває збудження, Вулф написав: «потік у її стегнах змивав мораль». Є й інші, не менш вульгарні описи схожих сцен: «Магдалена перебувала в стані напівдрімоти після пробудження. Щось гладило її».

Письменник Том Вулф прославився своїми романами «Електроосвіжаючий кислотний тест» (1968) та «Багаття амбіцій» (1987). Він є лауреатом Американської літературної премії, премії Дона Пассоса та багатьох інших почесних нагород.

Цьогорічного переможця оголосять 4 грудня, а минулого року лауреатом Bad Sex in Fiction Award став американець Девід Гатерсен з романом «Цар Ед». Письменник удостоївся нагороди за сцену сексуального характеру, в якій описав, як мати займається сексом із власним сином. Дізнавшись про отримання нагороди, Гатерсен з цього приводу зазначив, що Едіп «практично винайшов поганий секс». «Тому я анітрохи не здивований», - додав автор.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?