Українці взяли золото на Чемпіонаті світу по гирьовому спорту Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.07.2009 17:05 · Розділ: Спорт

В Керчі пройшов Чемпіонат світу по гирьовому спорту серед ветеранів. В турнірі взяли участь представники 12 країн: Казахстану, Білорусії, Росії, Прибалтики, Німеччини, Угорщини, Греції і інших. А українські силачі показали кращі результати і зайняли призові місця в своїх вагових категоріях.

Валентин Бублик - лікар, гирьовик та тренер в одній особі. Керченські змагання в його спортивному житті не перші. Він триразовий Чемпіон світу по гирьовому спорту серед ветеранів, Майстер спорту Радянського Союзу. У 2007 році встановив рекорд – за 10 хвилин гирю підняв 237 разів. Змагання в Криму, розповідає Чемпіон, були важкими. Через жару та вологий клімат деякі спортсмени непритомніли.

"Під час підйому гир, коли я вже майже не бачив, не чув і нічого не відчував, тільки внутрішній голос говорив мені: "до другого місця залишилося п'ять підйомів. А часу - всього секунд 30". Коли я перевищив ці п'ять і додав ще чотири і зрозумів, що я нарешті на другому місці, по команді "стоп" я опустив гирю. Перші десять секунд я просто не міг розігнутися. Мені довелося вдавати, що я кланяюся глядачам" - говорить Валентин.

На змагання Бублик привіз і своїх учнів. Юрій Матвієнко гирьовим спортом займається майже десять років. Вже кілька разів брав участь в Чемпіонатах світу і ставав їх призером. Не підвів і на турнірі в Керчі – зайняв перше місце в своїй ваговій категорії. "Змагання проводяться по правилах Міжнародної федерації гирьового спорту. У залік йдуть два рухи: поштовх і ривок. Я переміг у всіх номінаціях – в поштовху, в ривку і, відповідно, по сумі балів, в двоєборстві" - прокоментував Матвієнко.

Ще один макіївський спортсмен Геннадій Килівник – теж призер Керченського Чемпіонату. Не дивлячись на золоту медаль, своїми результатами він не дуже задоволений. Впевнений, все ще попереду. Килівник – Чемпіон Світу по гирьовому спорту: "Зараз, не дивлячись на те, що мені близько 50-ти, я піднімаю набагато більше на тренуваннях. На змаганнях, звичайно, позначається хвилювання. Але, у мене є хороший тренер, який показує мені техніку, а я над нею працюю".

Джерело kp.ua


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.