Кожен третій пілот засинає за штурвалом Автор: lesya · Опубліковано: 23.11.2012 18:15 · Розділ: Життя

Пілоти сплять за штурвалом (фото travel.obozrevatel.com)
Пілоти сплять за штурвалом (фото travel.obozrevatel.com)

Авіакатастрофи продовжують забирати життя сотень людей в цілому світі. Іноді причиною аварій стає несправність техніки, іноді фатальними бувають помилки пілотів. Та як би там не було, авіаперельоти залишаються одним із найпоширеніших видів пасажирських перевезень. Окрім того, нові досягнення комп’ютерної науки впроваджуються і в авіацію, доводячи системи літаків до максимальної автоматизації. У даному контексті спеціалісти вирішили з’ясувати, що безпечніше: довірити своє життя комп’ютерним технологіям чи покладатися на вміння та навики живих людей.

В рамках дослідження представники європейської асоціації пілотів, яка нараховує шість тисяч членів, провели спеціальне опитування. В результаті виявилося, що кожен третій пілот щонайменше декілька разів у житті засинав, перебуваючи біля штурвала літака, а 9 з 10 респондентів зізналися, що їм доводилося літати в стані сильної втоми, а це, зрозуміло, суттєво підвищує ризик помилок під час маневрування, повідомляє La Stampa.

У даному контексті більшість європейських пілотів піддали критиці нові правила, які вводяться Європейським агентством авіаційної безпеки. Згідно із ними, роботу пілотів у нічний час можуть продовжити до одинадцяти годин, тоді як спеціалісти-медики наполягають на обмеженні в десять годин. Про це повідомляє у своїй статті кореспондент Луїджі Грассія.

Більше того, максимальна кількість часу, протягом якого пілот може перебувати в повітрі в денний період доби, збільшується з тринадцяти до п’ятнадцяти годин. При цьому пілот на ім’я Джованні Галіотто, який очолює профспілку Anpac, говорить, що в деяких випадках пілотам доводиться літати більше двадцяти годин на добу. За словами Галіотто, проблема полягає не в кількості годин польотів на рік, а в тривалості польотів протягом тижня: занадто багато нічних польотів, рейсів у поганих погодних умовах, перетин часових поясів – все це впливає на стан пілота.

За словами експертів (та й, зрештою, це само собою зрозуміло), льотчики, що засинають за штурвалом, становлять реальну небезпеку. Приміром, три роки тому в Буффало, США, літак розбився не тому, що обидва пілоти заснули, а через те, що вони були занадто втомленими. Минулого року два британські пілоти, яким не вдалося відпочити, заснули обоє одночасно, втративши управління літаком на цілих десять хвилин. Галіотто говорить, що саме надмірна втома пілотів є причиною 20% трагічних інцидентів у повітрі.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.