Аналіз крові розкаже, скільки залишилось жити Автор: lesya · Опубліковано: 23.11.2012 13:52 · Розділ: Медицина

Аналіз крові розкаже про смерть (фото з medpravda.com)
Аналіз крові розкаже про смерть (фото з medpravda.com)

Намагаючись розгадати таємниці людського організму, вчені проводять нові дослідження, які хоча б трохи проливають світло на процеси, що відбуваються в нашому тілі протягом життя. Нещодавно фахівцями було проведене чергове дослідження, результати якого дозволяють вченим говорити про визначення тривалості нашого життя та біологічного віку за простим аналізом ДНК людини. Відповідну заяву цими днями зробили фахівці з Великобританії.

За словами спеціалістів, про тривалість життя розкажуть теломери людини. Вони є кінцевими ділянками хромосом, які стають коротшими в процесі поділу клітин. Було встановлено, що саме теломери можуть захищати організм від клітин раку, стабілізуючи хромосоми.

Однак з віком довжина цих ділянок зменшується, причому в кожної людини цей процес відбувається з різною швидкістю. У міру скорочення довжини теломерів наближається старість і, як результат, смерть. Це дозволило вченим припустити, що довжину теломерів можна використовувати як індикатор тривалості життя замість хронологічного віку.

Більше того, показник довжини теломерів може допомогти встановити біологічний вік кожного з нас. Для вивчення функціонування цих ділянок хромосом фахівці провели дослідження, використовуючи в якості піддослідних один вид птахів, які мешкають на Сейшелах. Спеціалісти двічі на рік проводили аналіз крові для вивчення довжини теломерів.

В цей же час групі американських вчених вдалося виявити ген, що розповість, в який період доби ви, ймовірніше за все, помрете. Так, спеціалісти із США відкрили генетичну варіацію, яка надзвичайно впливає на біологічний годинник людського організму, повідомляє The Daily Mail. "Ген навіть пророкує час доби, коли смерть його носія є найбільш вірогідною", - зазначається у виданні.

Звісно, користі з того, що люди знатимуть, коли помруть – чи увечері, чи зранку, - небагато, однак дослідники сподіваються, що результати роботи дозволять їм обчислити, в який час доби найбільш ефективні ліки для конкретних пацієнтів із захворюваннями серця або інсультом.

«Ми виявили поодиноку молекулу поблизу гена Period 1, основою якої в одних людей є аденін (A), а в інших - гуанін (G)". Оскільки в кожної людини два набори хромосом, то можна виділити три генотипи на основі цієї молекули: АА, GG та AG», - зазначають фахівці.

Вченим також вдалося виявити, що люди з генотипом AA в природних умовах прокидаються на годину раніше, а люди з AG - на півгодини раніше, ніж носії генотипу GG. Носії AA та AG вмирали, як правило, незадовго до 11:00, а носії GG - незадовго до 18:00.

Джерело: http://newsland.com

Інші новини розділу