Нерухомість України: ТОП-5 найбільш екстравагантних будівель Автор: lesya · Опубліковано: 22.11.2012 16:54 · Розділ: Цікаві факти

У світі є безліч будівель, які приваблюють туристів та покупців своєю екстравагантністю та неординарністю. Однак не варто далеко йти – наша країна також багата незрівнянними пам’ятками, оригінальними проектами та спорудами. Нещодавно експерти вирішили скласти список найбільш оригінальних будівель України, до складу якого потрапили досить-таки нестандартні об’єкти вітчизняної нерухомості. Ці будівлі, які далеко не завжди є творчими рішеннями відомих архітекторів, помітно вирізняються з-поміж інших архітектурних споруд міст країни.

1. Почнемо зі столиці. В самісінькому центрі Києва на вулиці Банківській розташувався унікальний дім, збудований у стилі модерн. Кияни називають його «Будинком з Химерами». Фасад та інтер'єр цієї унікальної будівлі прикрашені незвичними скульптурами на міфологічну тематику. Дім був збудований в 1901-1903 роках за проектом архітектора Владислава Городецького, де він проживав разом з сім’єю. Тепер будинок є власністю президентського Секретаріату.

Фото з сайту drevo.uaportal.com
Фото з сайту drevo.uaportal.com

До речі, київський «Дім з химерами» - не єдиний у своєму роді. В Луцьку є схожа будівля - приватний котедж місцевого архітектора і скульптора Миколи Голованя. Митець постійно оновлює свій дім, створюючи нові скульптури та прикраси. Всього тут більше 500 скульптур роботи Миколи Голованя.

Фото з ua-traveling.com
Фото з ua-traveling.com

2. В Донецьку привертає увагу приїжджих незвичайний вигляд готелю BonBon, в екстер'єрі якого ледь помітно простежується стиль Гауді. Подейкують, ніби одного разу в місті оселився дивакуватий чоловік на ім’я Карті Лінд. Вирішивши урізноманітнити своє життя, той наважився перетворити свій дім у яскраву та радісну палітру найрізноманітніших барв. І ось що з цього вийшло.

Фото з http://travel.tochka.net
Фото з http://travel.tochka.net

3. В Одесі туристів, окрім усього іншого, приваблює дім-стіна. Якщо глянути на будинок спереду, то він нічим не відрізняється від інших своїх побратимів. Та якщо ви обійдете споруду з лівого боку, то побачите, що це не дім, а звичайнісінька стіна, в якій, однак, живуть люди. Справа в тому, що під час зведення будівлі не вистачило коштів, отож дім вийшов трикутної форми.

Фото з сайту http://travel.tochka.net
Фото з сайту http://travel.tochka.net


4. У Чернівцях розташовується дивовижний будинок, відомий під назвою «Дім-корабель». Його оригінальність криється не лише в незвичній архітектурі самого дому, але й у досить вдало підібраному місці розташування. Будинок знаходиться на перетині вулиць Головної та Шолом-Алейхема, які розбігаються в боки, немов рукави однієї річки. Цей дім є однією з перших кам’яних будівель у Чернівцях, його екстер'єр прикрашений скульптурами левів, грифонів, дельфінів та водоростей.

5. У даному контексті привертає увагу й сільськогосподарська будівля, розташована в селі Красносілка на Одещині. Вона отримала настільки незвичайну форму, що її навіть неофіційно називають «Кін-дза-дза».

Фото з http://news-day.com.ua
Фото з http://news-day.com.ua
Джерело: http://www.chip.ua/

Інші новини розділу