Виставка у Відні: оголені чоловічі тіла продовжують шокувати публіку Автор: lesya · Опубліковано: 22.11.2012 14:42 · Розділ: Культура

В Австрії не вщухає скандал з приводу виставки у Відні, яка спровокувала бурхливі дебати, викликані питанням наготи. Справа в тому, що, за словами експертів, на Заході люди давно звикли до зображень оголеного жіночого тіла, однак чоловіча нагота, як і раніше, шокує.

Нагадаємо, ще до початку виставки куратори музею змушені були прикрити частину афіш, оскільки оголені чоловіки, зображені на них, викликали справжнє обурення публіки. На афішах були зображені віденські футболісти.

При вході на виставку в музеї Леопольда відвідувачі одразу ж натикаються на п'ять статуй оголених чоловіків.

Найдавніша з них належить до староєгипетського періоду, а найсучасніша зроблена на основі манекена з вітрини одного магазину.

За словами директора музею Леопольда Тобіаса Наттера, ця інсталяція є своєрідною "прогулянкою" п'ятьма століттями історії.

«Інсталяція покликана підкреслити, що чоловіча нагота в мистецтві заснована на дуже давніх традиціях», - пояснює Наттер.

Експонати виставки представляють практично всі можливі стилі та школи мистецтва - від незрівнянних та провокаційних картин Рубенса, Сезанна, Мунка та Шіле до модерністських та відвертіших у сексуальному плаї робіт американського фотографа Роберта Мепплторпа. Словом, всюди на виставці натикаєшся на зображення ануса або ж збуджених пенісів.

За словами директора музею, на сьогоднішній день виставок, присвячених оголеному жіночому тілу, багато, тоді як зображення голих чоловіків і досі викликає шок. Справа в тому, що в суспільстві продовжують по-різному сприймати жіночу та чоловічу наготу.

Мистецтвознавець Єва Кернбауер з Віденського університету прикладного мистецтва з цього приводу зазначає, що зображення оголених чоловіків - річ зовсім не нова, проте не варто забувати, що чоловічі та жіночі тіла споконвіків зображувалися по-різному. Чоловічу наготу завжди пов'язувалася з силою, невразливістю та героїзмом, тоді як жіночу - з красою та еротикою.

«Ми повинні пам’ятати, що зображення так званої «Venus pudica» («Венери сором'язливої») були популярними вже в стародавній Греції, і що зображення жіночої цнотливості та жіночої наготи насправді дуже тісно пов'язані. Жіноча нагота не загрожує, вона є надзвичайно вразливою, оскільки визнає існування чужого погляду», - говорить фахівець.

Що ж стосується чоловічої наготи, то тут ситуація набагато складніша, говорить Кернбауер. «Чоловіча нагота в більшості випадків асоціюється з демонстрацією статевих органів, і ця демонстрація найчастіше проходить в рамках класичного уявлення про агресію та силу».

Джерело: http://gazetasng.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?