Браслет, як елемент індивідуальності та стилю Автор: kseniya_www · Опубліковано: 21.11.2012 13:47 · Розділ: Цікаві факти

Браслет – це одна з найбільш популярних жіночих прикрас. Браслети почали носити ще в прадавні часи, протягом століть у суспільстві сформувалася особлива культура їх використання. Браслети в давні часи виконували роль талісманів та оберегів, захищали їх власників від негативного впливу. Браслети додають жіночим рукам особливої витонченості, підкреслюють їх красу. У сучасному суспільстві браслети почали прикрашати не лише жіночі руки, дуже часто їх почали використовувати й чоловіки.

Браслет отримав свою назву від французького слова, котре означає в перекладі «зап’ястя». Однак браслети у вигляді кілець використовуються не тільки як прикраса для зап’ясть, а й для ніг і передпліччя. Згідно з історичними згадками, перші браслети виготовлялися з бивнів мамонтів.

Перші браслети
Перші браслети

Згодом майстри почали використовувати такі матеріали, як камінь та та різні види металу. Браслети, створені у певну епоху, відображали її характерні особливості. Крім того, у кожній країні у браслетах були присутні певні обов’язкові елементи. Наприклад, майстри Стародавньої Греції та Риму виготовляли браслети невеличкими скульптурними фігурами. А у Стародавньому Єгипті жінки носили найтонші браслети, зроблені з золота, причому, знатні особи носили на своїх зап’ястях по декілька штук таких браслетів. Жінки Древньої Русі також підтверджували свою приналежність до знатної сім’ї чи високе суспільне становище золотими браслетами.

У сучасному суспільстві браслети залишились такими ж популярними як і у минулі століття. Браслети служать окрасою рук їх власників під час роботи і відпочинку у будь-який час доби. За допомогою браслетів можна якнайкраще підкреслити індивідуальний стиль та доповнити особливий імідж. Браслет також допомагає самовиразитись, додати особливого характеру своєму образу. Так, більшість представників ділової сфери суспільства надають перевагу браслетам, виготовленим із дорогоцінних металів, таких як платина золото та паладій.

Браслет з каменем
Браслет з каменем

Переважно на їх руках можна побачити витончені ланцюжки, прикрашені різноманітними підвісками. Підвіски у більшості випадків прикрашені розписами на кольоровій емалі чи делікатними доповненнями з коштовного каменю.

Деколи на таких браслетах роблять пам’ятні іменні надписи. Під час відпочинку краще використовувати не дорогі браслети, а виготовлені з більш дешевих матеріалів яскравих кольорів, відповідно до одягу, а бо навпаки, контрастних відтінків.

Як радять дизайнери, зараз модно носити масивні пластмасові та шкіряні браслети. Популярними також є браслети з натурального каменю, браслети-манжети, а також браслети у вигляді різних ланцюжків з підвісками.

Справка:
Помимо чисто декоративного предназначения, браслеты сегодня используются и в медицине. Контрольные браслеты имеют специальные кнопки вызова скорой помощи. Бывали случаи, что такие механизмы спасали жизнь людям.


Інші новини розділу