Країни, влада яких до цього часу вірить в забобони Автор: lesya · Опубліковано: 20.11.2012 22:00 · Розділ: Цікаві факти

Люди мають право вірити в потойбічні світи, викрадення інопланетянами, у примар та привидів – в цьому немає нічого поганого. Однак коли мова заходить про законодавчі інстанції тієї чи іншої держави, то тут ситуація докорінно змінюється – люди, які керують життям інших, повинні бачити межу між реальністю і марновірством.

Та тим не менше такі держави є. І знаходяться вони зовсім не у віддалених куточках нашої планети, а поряд з нами. Приміром, у Румунії уряд країни боїться… відьом.

Так, чаклунство і магія в цій країні з давніх часів є великою і прибутковою індустрією, і уряд всіляко підтримує цей тренд. Два роки тому в Румунії було запропоновано законопроект, згідно з яким чаклунство та відьомство ставали легальними професіями. Робилося це з метою поповнення казни за рахунок податків. Однак сенатори проект відхилили - і не тому, що погребували «нечистими» чаклунськими грошима, а тому, що всерйоз остерігалися порчі, пристріту чи ще чогось такого.

Однак Румунія, яка переживала важкий економічний спад і відчайдушно потребувала нових надходжень до казни, опинилася в надто критичній ситуації. І через деякий час, коли діватися було нікуди, закон все-таки прийняли. І… нічого не сталося. Отож тепер уряд готує ще один закон, згідно з яким ті ворожки, чиї передбачення не збуваються, можуть потрапити за ґрати.

Не далеко втекли і США – у 1991 році Верховний суд країни офіційно визнав, що в домі однієї подружньої пари мешкають примари.

Ця історія тягнеться з 1989 року. Тоді подружжя Стамбовскі придбали 18-кімнатний особняк за 650 тисяч доларів у такої собі Хелен Аклі. Однак незабаром подружжя запідозрило щось неладно – в будинку творилися дивні речі. Бувало так, що стоїш на кухні, й тебе раптово обдає холодом.

Стамбовські не довго думаючи подали позов на Аклі, звинувативши її в тому, що вона зумисне приховала інформацію про те, що в домі мешкають привиди. Як не дивно, Верховний суд країни виніс постанову, згідно із якою продавець порушив умови контракту, запевнивши покупця, що будинок вільний.

А в Індії в минулому році Верховний суд Бомбея офіційно визнав астрологію, назвавши її «наукою, що заслуговує на довіру». Отож тепер університети Індії видаватимуть дипломи і наукові ступені з астрології, поряд з хімією та фізикою.

Тяжко повірити, але уряд Гонконгу витрачає мільйони на… фен-шуй. Фен-шуй – це стародавня китайська традиція, згідно з якою меблі та всякі предмети в домі потрібно розташовувати так, щоб максимізувати життєву енергію. Однак у 60-х роках минулого століття Мао Цзедун заборонив фен-шуй.

З часом традиція відродилася, і китайський уряд був вимушений виділити 10 мільйонів доларів компенсації людям, які зазнали шкоди через заборону фен-шую. Так, протягом цього періоду з’явилося чимало нових будівель, які будувалися не по фен-шую, тому й потоки енергії текли зовсім не туди, куди слід. В результаті «позбавлені життєвої енергії» через непродумане будівництва люди були визнані потерпілими. Більше того, уряд визнав, що вони мають право на компенсацію за свої «пошкоджені аури». В рамках кампанії з компенсації за заборону традиції проводилося безліч ритуалів з «очищення», розплачувався за які уряд.

А в таких країнах, як в Ірландія та Ісландія, заборонено розпочинати будівництво на «землі фей». Це стосується в першу чергу доріг. І хоча більшість ірландців стверджують, що вважають історії про фей вигадками та маячнею, дуже часто в цій країні змінюють маршрути доріг і магістралей, якщо «експерти» виявлять, що та чи інша ділянка землі є місцем зборів маленьких крилатих створінь. Якщо ж побудувати дорогу на землі фей, то наслідки можуть бути катастрофічними – від відмови гальм до масштабних аварій.

Джерело: http://www.mixstuff.ru

Інші новини розділу