Гонщикам заборонили матюкатися Автор: lesya · Опубліковано: 20.11.2012 17:49 · Розділ: Спорт

Гонщики більше не матюкатимуться (фото з vk.com)
Гонщики більше не матюкатимуться (фото з vk.com)

Цими днями члени Міжнародної автомобільної федерації FIA видали офіційну постанову, згідно з якою гонщикам відтепер суворо заборонено лаятися матом. Приводом для прийняття такого кардинального рішення став інцидент, який відбувся під час минулого Гран-прі в Абу-Дабі, коли переможець гонки Кімі Райкконен, даючи інтерв’ю журналісту Девіду Култхарду, дозволив собі декілька нецензурних виразів. Така поведінка «гарячого фінського хлопця» одразу ж викликала хвилю обурення не лише у глядачів, але й у представників FIA.

«Я прекрасно розумію, що в запалі боротьби, під впливом адреналіну, захоплення та розчарування важко стримати свої емоції, - зауважив з цього приводу керівник FIA зі зв'язків з громадськістю Норман Хауелл. – Однак пілоти F1 – далеко не єдині, кому доводиться давати інтерв'ю в таких умовах. Я вважаю, що й боксерам, і гравцям у регбі та футбол, яким регулярно приходиться спілкуватися з пресою після виснажливих змагань, важко уникнути ненормативної лексики, однак у них це виходить. Оскільки такий неприємний інцидент стався двічі за один вікенд, ми вирішили звернутися до команд з дружнім нагадуванням про те, що гонщики є професіоналами. Тому пілоти такого рівня повинні розуміти, що спілкування з журналістами - невід’ємна частина їхньої роботи, і виконувати її потрібно прийнятним для всіх способом».

Та незважаючи на таке кардинальне рішення представників FIA, психологи дотримуються іншої думки стосовно вживання ненормативної лексики. Вони переконують, що мат - це хороший засіб для відновлення енергетичного балансу і зняття стресу.

До речі, в давнину російські мати вважали священними словами. Вони були невід’ємною частиною обрядів і ритуалів для «виклику родової сили». Вживати ці слова дозволялося лише 16 днів у році, а потім на них накладалася найсуворіша заборона.

Лайливі слова і справді здатні зняти стрес. У Мельбурні існує спеціальна служба психологічної розрядки, покликана допомогти подружжю під час скандалу. Розлючені чоловік або дружина набирають номер - і з трубки лунає потік жахливої лайки, після чого скандалісти негайно приходять до себе.

А ось іще один цікавий факт, пов’язаний з матюками: виявляється, автолюбителі в Німеччині найчастіше платять штрафи зовсім не за порушення правил дорожнього руху, а за суперечки та лайку на адресу поліцейських.

Окрім того, іноді мати стають в пригоді лікарям. Дослідниками було встановлено, що при повній втраті пам'яті останнє, що людина може пригадати, - це лайливі слова на рідній мові. Саме вони часто допомагають лікарям визначити національність пацієнта.

Джерело: http://www.wnd.su/

Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.