Найбільш незвичні закордонні об'єкти нерухомості Автор: lesya · Опубліковано: 20.11.2012 17:36 · Розділ: Економіка

Маяк Romer Shoal Light (фото з tsn.ua)
Маяк Romer Shoal Light (фото з tsn.ua)

Нерухомість останнім часом стала чи не найпоширенішим об’єктом капіталовкладень. Це й не дивно, адже придбані об’єкти можна перетворювати в що завгодно – готелі, магазини, розважальні заклади, словом, у все те, що приноситиме прибуток. І якщо в нас під нерухомістю традиційно розуміють квартири, офіси чи приміщення, то за кордоном вибір об’єктів нерухомості набагато ширший – там намагаються заробити гроші практично на всьому. Так, нещодавно експерти склали список найбільш незвичайних житлових об'єктів за кордоном, до якого потрапили недіючі маяки, млини, церкви, залізничні станції, водонапірні башти, морські платформи та бункери. Список складався співробітниками агентства нерухомості DOKI.

За твердженням аналітиків, особливо тенденція з продажу нестандартних об'єктів, які можна перетворити в помешкання, стала помітною з настанням кризи. Переобладнання таких будівель найчастіше коштує дешевше, ніж купівля стандартної квартири або будинку. Окрім того, їх можна використовувати в комерційних цілях, приміром, для відкриття незвичайних клубів, готелів - чимало є таких пропозицій з аренда помещений. Киев є одним із таких місць, коли на центральних вулицях добудовують дахи, використовують підвали.

Так, приміром, в американському штаті Нью-Джерсі на онлайн-торги в минулому році було виставлено два маяки: Great Beds Light, збудований у 1880 році, та Romer Shoal Light, будівництво якого завершилося у 1898-му. Обов'язковий аукціонний внесок становив $ 10 тис., мінімальна аукціонна ставка - $ 5 тис. Кінцева вартість таких маяків зазвичай коливається в межах $ 27- $ 260 тис.

Інша ситуація спостерігається в країнах Європи: по-перше, маяки для реконструкції виставляються на продаж значно рідше, причому їхня ціна набагато вища, ніж у США. Приміром, вже переобладнаний маяк в Уельсі з шістьма спальнями минулого року продавали за рекордні $1,250 млн. Придбати маяки можна також в Ірландії, Великобританії, Скандинавії та Хорватії.

Інший доволі цікавий та цінний для людей з творчим мисленням об’єкт продається у Франції. Тут в регіоні Пуату Шарант можна купити вітряк площею 30 кв. м. з земельною ділянкою в 20 сотих. І коштує це задоволення порівняно недорого – всього $130 тис. Переобладнаний під міні-готель млин у Великобританії продається за півмільйона фунтів стерлінгів, а в Португалії за $23,5 тис. можна придбати двоповерховий будинок площею в 40 метрів квадратних з водяним млином та винним погребом.

Окрім того, в багатьох європейських країнах продаються занедбані церкви, каплиці та навіть цілі абатства. І все це по тій простій причині, що села просто не можуть дозволити собі утримання цих об’єктів. Так, приміром, в англійському графстві Йоркшир за $125 тис. в минулому році можна було придбати каплицю Zion Methodist, збудовану в 1880 році. На момент продажу в ній вже було обладнано дві спальні, встановлено систему водопостачання та каналізації, проведено газ, електропроводку. Окрім того, неподалік каплиці розташовується невеликий сад і парковка.

Джерело: http://an-gorod.com.ua

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.