Нафту видобуватимуть з водоростей Автор: lesya · Опубліковано: 19.11.2012 15:06 · Розділ: Нові технології

Нафту добуватимуть з водоростей за 60 секунд (фото з novynar.com.ua)
Нафту добуватимуть з водоростей за 60 секунд (фото з novynar.com.ua)

Нещодавно група хіміків з Мічиганського університету представила світові розроблену ними технологію, яка дозволяє перетворювати водорості в нафту за лічені хвилини, тоді як природній процес перетворення триває сотні тисяч років.

В основі нової технології, в основі якої використовується установка угб лежить процес «варіння під тиском», в результаті якого зелені водорості зазнають впливу піску, розігрітого до 600 градусів Цельсія.

Процедура займає зовсім небагато часу - всього 60 секунд. В результаті близько 65% вихідної сировини перетворюється в таку собі субстанцію, яка за своїми властивостями схожа на нафту. З отриманого в результаті варіння матеріалу можна виготовляти різні види біопалива. Результати дослідження вчених - справжній прорив у порівнянні з технологією Mother Nature, розробленою спеціалістами тієї ж лабораторії минулого року, коли тривалість процедури становила 30 хвилин, а ефективність - всього 50%.

Тепер замість того, щоб чекати, поки мікроорганізми розкладуть водорості, перетворивши їх на нафту природним шляхом, на що знадобиться не одна сотня тисяч років, вчені пропонують пропускати мікроводорості Nannochloropsis через гарячий пісок, в результаті чого всього за хвилину можна переробити близько 65% сировини. Більше того, за словами учених, в якості сировини можна використовувати вологі водорості, тоді як традиційні рішення передбачають обов'язкове просушування матеріалу, вельми дороге, слід зазначити. Складність традиційних технологічних процесів виготовлення біопалива підвищує його ціну до 5 доларів за літру, тоді як спрощення технології, переконують розробники, дозволить суттєво знизити вартість пального.

Втім, дослідники наголошують, що в найближчому майбутньому навряд чи з’явиться можливість вивести їхню розробку на ринок. Справа в тому, що вчені поки що експериментували з невеликими кількостями сировини, використовуючи всього 1,5 міліграма мікроводоростей, отож з остаточною впевненістю твердити, що на рівні великих обсягів промислового виробництва їм вдасться зберегти 60-секундний ліміт при настільки ж високій ефективності, не доводиться. Що ж стосується собівартості пального, то на даний час технологія передбачає досить серйозні витрати. Так, тільки для того, щоб нагріти пісок до 600 градусів за Цельсієм, необхідно використовувати досить складне обладнання. На додачу, чималих затрат вимагає і сам видобуток сировини.

Джерело: http://www.infox.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.