Найбільша афера в історії нерухомості: шахрай продав Ейфелеву вежу Автор: lesya · Опубліковано: 15.11.2012 11:23 · Розділ: Цікаві факти

Нерухомість вже протягом тривалого часу приваблює шахраїв та аферистів. Справа в тому, що у сфері нерухомості крутяться величезні гроші, отож зловмисники й намагаються всіма можливими та неможливими способами обманути довірливих громадян. Ще на початку ХХ століття один аферист примудрився декілька разів продати довірливим торговцям Ейфелеву вежу. А недавно один американський бізнесмен придбав дорогий особняк в столиці Індії, проте, приїхавши на місце, він дізнався, що в особняку вже протягом тривалого часу мешкає прем'єр-міністр країни.

Ризик стати жертвою аферистів особливо високий в іноземних державах. І зовсім не тому, що там шахраїв більше, просто в кожній країні діє своє законодавство, отож іноземним громадянам, не надто обізнаним з законом тієї чи іншої держави, набагато легше попастися на вудочку злочинців. З особливою обережністю, за твердженням експертів, слід поставитися до купівлі нерухомості в Єгипті, Чорногорії, Болгарії та Туреччині.

Отож, вибираючи ріелтора, постарайтеся запам’ятати, що гонорар агентству платить продавець, а не покупець нерухомості. Якщо ж з вас спробують здерти хоча б щось - сміливо розвертайтеся і йдіть. При цьому слід пам’ятати, що в таких країнах, як Греція, Франція, Туреччина, Італія та Хорватія, комісію сплачують обидві сторони.

Однак вернімося до найбільшої афери минулого століття, пов’язаної з продажем нерухомості. Знаменитий та неперевершений у своєму роді аферист Віктор Ластіг, чех за національністю, відомий під кличкою Граф, задумав прокрутити одну справу, яка обіцяла йому чималу наживу.

Завітавши одного ранку в кафе на чашечку кави, Ластіг з нудьгою на обличчі гортав газету. Нічого цікавого: нудна політика, дешеві скандали, Ейфелева вежа потребує ремонту… Фахівці припускають, що відремонтувати її не вдасться і доведеться зносити. І тут в голові Віктора зародилася зухвала ідея – він вирішив продати Ейфелеву вежу!

Від імені одного високопоставленого чиновника аферист розіслав запрошення низці найбільших сталеливарних магнатів Європи, запропонувавши їм взяти участь в обговоренні подальшої долі Ейфелевої вежі. Слід зазначити, що запрошення були надруковані на урядових бланках. Для проведення зустрічі Ластіг винайняв люкс в найдорожчому готелі Парижа.

А тепер, щоб все стало зрозумілим, слід розповісти наступне. Ейфелева вежа становила особливу цінність для торговців металами – ще б пак, вона важила 9 тисяч тонн. А стартова ціна, пропонована «урядом», була нижчою від вартості металобрухту.

Про таке можна було лише мріяти. Ластіг запропонував присутнім контракт на конкурсній основі, акцентувавши увагу на тій обставині, що діяти потрібно в обстановці строгої секретності.

Окрім 50 тисяч доларів (в перерахунку на теперішні ціни ця сума була б більшою в 30-40 разів) за фальшиву ліцензію на демонтаж вежі, Ластіг отримував ще й чималі хабарі практично від усіх учасників тендеру.

У зазначений в ліцензії день представник переможця тендеру з'явився біля підніжжя Ейфелевої вежі, пред'явивши урядове розпорядження на гербовому папері. Все виглядало надзвичайно правдоподібно. З'ясування обставин зайняло ще якийсь час, однак скандал дуже швидко зам’яли.

Та це ще не все: в середині тридцятих років Віктор Ластіг повернувся в Париж і знову продав Ейфелеву вежу, тепер уже за 75 тисяч доларів. І знову афера зійшла йому з рук.


Інші новини розділу