В Еквадорі збудують "Вежу сонця" Автор: lesya · Опубліковано: 15.11.2012 08:58 · Розділ: Події у світі

Комплекс в Еквадорі (фото з break-fresh-ground.com)
Комплекс в Еквадорі (фото з break-fresh-ground.com)

Вже в недалекому майбутньому уряд Еквадору планує збудувати вежу, яка стане найвищою в цілому світі. Хмарочос підніматиметься на висоту 1600 м над Землею. Додаткового шарму цій диво-споруді, за словами авторів проекту, додаватиме її розташування – вежу планують збудувати безпосередньо на лінії екватора, на відстані тринадцяти кілометрів на північ від столиці країни Кіто.

Запланована висота вежі майже вдвічі перевищує "ріст" нинішнього рекордсмена - комплексу Бурдж-Халіфа в Дубаї, висота якого складає 828 метрів. Зацікавлює і той факт, що на зведення вежі в Еквадорі планують витратити близько $ 250 мільйонів, тоді як будівництво хмарочоса в ОАЕ обійшлося в цілих $ 1,5 мільярда.

Проект отримав назву "Torre del Sol", що в перекладі означає "Вежа сонця". Він покликаний оспівати традиційну індіанську культуру з одного боку, а з іншого - стати новою Меккою для туристів. І хоча сама ідея будівництва пам'яток на лінії екватора далеко не нова - подібні комплекси є в багатьох країнах, чию територію перетинає нульова паралель, - наявність найвищої у світі будівлі вигідно виділить еквадорський варіант серед екваторіальних конкурентів.

Вежу планують звести на території етнографічного комплексу "Mitad del Mundo" ("Центр землі"), який щороку приймає близько 870 тисяч туристів. У центрі комплексу встановлено обеліск заввишки 30 метрів, увінчаний глобусом, від якого в обидва боки по землі проведена червона лінія, що розділяє північну і південну півкулі. Кожен турист має можливість сфотографуватися, перебуваючи одночасно в різних півкулях – варто лише стати по обидва боки умовної лінії, яка розділяє Землю. Тло фотографії - табличка з позначенням нульової широти.

Комплекс було збудовано в 1979 році. Він став своєрідною даниною пам’яті французьким ученим, які в XVIII столітті приїжджали сюди з метою вивчення форми та розмірів земної кулі. "Монумент цілком відповідав своїй епосі, однак у новому тисячолітті центр Землі має зовсім нову енергетику і повинен стати іконою та відображенням нашої культури, - говорить з цього приводу заступник префекта Марсела Косталес. - Представники індіанських племен киту і кара першими визначили, що на місці нинішнього екватора проходить нульова паралель, назвавши це місце "Священною долиною рівнодення". Саме тут двічі на рік можна спостерігати унікальне явище, коли в день рівнодення ополудні обидва полюси Землі знаходяться на рівній від Сонця відстані, через що світло падає на екваторіальну лінію перпендикулярно, і предмети не відкидають тіні.

Джерело: http://www.rosbalt.ru

Інші новини розділу