Останні 3 тисячі років людство тупіє Автор: lesya · Опубліковано: 14.11.2012 20:31 · Розділ: Наука

Мозок людини зазнає шкідливих мутацій (фото з kubanphoto.ru)
Мозок людини зазнає шкідливих мутацій (фото з kubanphoto.ru)

Група дослідників зі Стенфордського університету в процесі проведення спеціального дослідження дійшла висновку, що людство втрачає свої інтелектуальні та емоційні здібності. Причина цього, за твердженням фахівців, криється в уразливості генів інтелекту та емоцій – саме вони частіше за інших піддаються мутаціям. Проте ці зміни зовсім не сприяють розвитку людського мозку, оскільки на сьогоднішній день в людей немає необхідності в інтелекті для того, щоб вижити.

За даними The Daily Mail, вчені переконують, що не варто хвилюватися з приводу скорочення потужностей мозку, оскільки до того моменту, коли проблема стане серйозною, з'явиться новий спосіб еволюції, тоді як метод природного відбору перейде до категорії застарілих.

«Такі процеси, як розвиток наших інтелектуальних здібностей та оптимізація тисячі генів, що відповідають за інтелект, відбулися ще до того, як наші предки покинули Африку», - припускає доктор Джеральд Кребтрі, один із авторів дослідження, підсумки якого були опубліковані на сторінках журналу Trends in Genetics. Вчений також підкреслив, що в середовищі існування того періоду основним завданням людини було виживання, отож і всі можливості розуму були спрямовані на вирішення цього завдання.

З часом інтелектуальні здібності людини різко пішли на спад. Розвиток сільського господарства та урбанізація зробили життя набагато простішим, вирішивши одразу цілу низку повсякденних проблем. В результаті цього боротьба з мутаціями, які завдають шкоди розумовому розвитку людини, суттєво ослабла.

В рамках дослідження вчені вирахували частоту, з якою з'являються шкідливі мутації в геномі людини, що дозволило їм припустити, ніби для розвитку інтелектуальних здібностей необхідно дві–п’ять тисяч генів. Доктор Кребтрі також зауважує, що протягом останніх трьох тисяч років та за 120 поколінь людство пережило як мінімум дві шкідливі мутації, які негативно позначилися на інтелектуальності та емоційній стабільності. Вчені висловили сподівання, що в недалекому майбутньому вони зможуть контролювати ці зміни.

«Я гадаю, що ми знатимемо про кожну з мільйонів людських мутацій, які можуть поставити під загрозу наші інтелектуальні здібності. Нам також буде відомо, як кожна з цих мутацій взаємодіятиме з іншими процесами та навколишнім середовищем. Це дозволить нам виправити будь-які зміни, які відбуватимуться в клітинах будь-якого організму, на будь-якій стадії розвитку. В результаті цього жорстокий природний відбір стане просто непотрібним», - додає на завершення доктор Джеральд Кребтрі.

Джерело: http://news.rambler.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.