Лікарі недолюблюють гладких пацієнтів Автор: lesya · Опубліковано: 14.11.2012 15:50 · Розділ: Краса і здоров'я

Лікарі не люблять товстих (фото з bigpicture.ru)
Лікарі не люблять товстих (фото з bigpicture.ru)

За твердженням експертів, ожиріння викликає не лише проблеми зі здоров’ям, але й може стати причиною соціального відчуження та неприйняття. Так, з якихось причин люди схильні сприймати огрядних осіб з певною ноткою негативу та упередження. Більше того, спеціалісти нещодавно з’ясували, що такій тенденції підвладні й лікарі – особи, які, здавалося б, повинні бути найбільш безпристрасними у ставленні до інших. Та, як виявилося, все зовсім не так, як можна було очікувати: лікарі ставляться до своїх огрядних пацієнтів з таким же упередженням, що й звичайні люди, переконують дослідники. Більше того, вони можуть навіть не підозрювати про це своє упередження, пише портал LiveScience.

"Найбільше вражає те, що лікарі, а зокрема терапевти, у своїх упередженнях абсолютно не відрізняються від решти людей", - коментує отримані результати Джаніс Сабін, ад'юнкт-професор Вашингтонського університету. При цьому дослідниця зазначає, що вчені не з’ясовували, чи позначаються ці упередження якимось способом на вчинках та діях лікарів стосовно гладких пацієнтів, оскільки мета дослідження була іншою.

Зрозуміло, що говорити про те, ніби раніше ніхто не знав, що в середовищі лікарів поширене упереджене ставлення до хворих із зайвою вагою, не доводиться – про це неодноразово згадувалося в статтях та роботах різного характеру. Проте несподіванкою став рівень цих упереджень, який виявився нітрохи не нижчим, ніж у звичайних людей.

В дослідженні, яке проводилося під керівництвом Сабін, взяли участь 360 тисяч осіб, серед яких виявилося більше двох тисяч лікарів. Тестування проводилося за допомогою спеціальної комп'ютерної програми, яка вимірювала як ступінь усвідомленого упередження, так і ступінь неусвідомленого упередження.

В результаті спеціалісти виявили, що лікарі-жінки менш упереджені у ставленні до огрядних пацієнтів, ніж лікарі-чоловіки. Однак, не дивлячись на ці відмінності, і в одних, і в других рівень упередженості був досить високим, зазначають дослідники. З цілком зрозумілих причин ті лікарі, у яких спостерігалися проблеми з надмірною вагою, виявляли менше негативу в ставленні до своїх огрядних пацієнтів.

За словами дослідників, проявлятися на практиці це упередження в лікарів може по-різному: вони можуть використовувати принизливу лексику, звалювати всі проблеми зі здоров'ям пацієнтів на зайву вагу та навіть відмовлятися від низки процедур, посилаючись на зайву вагу пацієнта.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.