Сльози корисні для здоров'я Автор: lesya · Опубліковано: 14.11.2012 12:35 · Розділ: Краса і здоров'я

Плакати корисно (фото взято з сайту sonnikguru.ru)
Плакати корисно (фото взято з сайту sonnikguru.ru)

Людський організм сповнений загадок і таємниць, над якими століттями сушать голови вчені з різних куточків світу. І ось нещодавно спеціалісти, намагаючись зрозуміти, чому люди плачуть та що в цей час відбувається з нашим організмом, провели чергове дослідження, в рамках якого з’ясували, що плач, який є природнім захистом організму, допомагає знизити відчуття болю або ж зняти стрес.

Спеціалізоване дослідження проводилося фахівцями університету Міннесоти. В результаті вчені переконалися, що плач допомагає покращити самопочуття та здатен зміцнювати здоров'я. В рамках роботи дослідники встановили, що плач покращив самопочуття 88,8 відсотків учасників експерименту. За даними The Times of India, сльози допомагали піддослідним знизити почуття напруженості та гніву.

Спеціалісти наголошують на тому, що багато людей, особливо хлопчиків та чоловіків, часто стримують свої емоції через соціальні стереотипи – мовляв, сльози – це ознака слабкості. Однак плач є природним захистом організму, який допомагає знизити відчуття болю або ж зняти стрес. За твердженням фахівців, стримування сліз дуже шкідливе, оскільки приховані негативні емоції накопичуються, перетворюючи людину в емоційно нестійку особистість, схильну до роздратування та гніву.

Отож під час плачу людина звільняється від накопиченого стресу. «Хімічні речовини, рівень яких в організмі зростає під час емоційної напруги, виходять під час плачу разом зі сльозами. Якщо напругу не зняти, це значно підвищує ризик серцевого нападу і завдає шкоди певним ділянкам мозку», - твердить автор дослідження Вільям Фрей.

Фахівцями також було встановлено, що сльози містять гормон пролактин, який допомагає знизити рівень емоційної напруги, зміцнюючи при цьому імунну систему. В жінок рівень пролактину вищий, ніж у чоловіків. Під час вагітності його рівень зростає ще більше, що пояснює, чому жінки в положенні стають вкрай плаксивими.

Окрім того, коли людина плаче, її дихання стає глибоким, що також впливає на зниження напруги, говорить Фрей. Відбувається це тому, що глибоке дихання знижує рівень кортизолу - гормону стресу.

Та разом з цим медики підкреслюють, що плакати без приводу та занадто часто також не слід, адже така крайність, як і будь-яка інша, навряд чи піде на користь.

Джерело: http://www.aif.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.