Китайці відзначили День холостяка, витративши в Інтернеті близько 3 мільярдів доларів Автор: lesya · Опубліковано: 14.11.2012 08:18 · Розділ: Економіка

У Китаї відзначили День холостяка (фото з izvestia.com.ua)
У Китаї відзначили День холостяка (фото з izvestia.com.ua)

11 листопада у Китаї відзначили День холостяка. Це свято було придумане китайськими студентами в 90-х роках, однак дуже швидко День холостяка завоював популярність серед населення Китаю, перетворившись з кумедної студентської традиції в улюблене для всього народу дійство. Не останнє місце в популяризації свята зайняла активність китайського сектора електронної торгівлі. Так, саме в цей день онлайн-магазини пропонують покупцям найрізноманітніші бонуси, подарунки та знижки аж до 70%, повідомляють китайські ЗМІ.

А цього року День холостяка побив усі рекорди з моменту свого виникнення та до сьогодні. Більше п’ятдесяти тисяч продавців на платформах Taobao і Tmall.com - обидва ресурси належать китайському Інтернет-гігантові Alibaba - за добу святкувань встигли продати товарів на суму в три мільярди доларів. За даними фахівців, це надзвичайно велика сума – приміром, найбільш завантажений день для Інтернет-магазинів у США, так званий кіберпонеділок, приніс минулого року всім американським онлайн-рітейлерам 1,25 мільярда доларів виручки.

За твердженням експертів, успіх китайського сектора e-commerce багато в чому зумовлений масштабами місцевого ринку. Сьогодні в Китаї зареєстровано близько 538 мільйонів користувачів Інтернету. З них 193 мільйони осіб надають перевагу купівлі товарів у Мережі. Цей показник на 23 мільйони перевищує аналогічний показник кількості Інтернет-користувачів США.

І хоча Китай поки що програє США та Японії за сукупним обсягом витрат в Мережі за рік (у Китаї ця сума становить приблизно 74 мільярди доларів, тоді як у США показник набагато вищий - 256 мільярдів доларів), ситуація, твердять фахівці, може докорінно змінитися вже в 2015 році, коли обсяг китайського ринку e-commerce зросте до 360 мільярдів доларів. За прогнозами спеціалістів, вже через кілька років Китай стане найбільшим Інтернет-ринком планети, а ще через деякий час і найбільш значущим.

На сьогоднішній день Китай переживає вибухове зростання кількості Інтернет-користувачів. Як результат – зростає кількість тих, хто купує товари в режимі онлайн. Так, приміром, за минулий рік кількість мережевих покупців зросла відразу на 39 мільйонів осіб (+26%). Разом з цим зростають і витрати китайців на покупки в Інтернеті. За офіційними даними китайського економічного центру, за перше півріччя 2012 мешканці КНР заплатили за товари та послуги в Мережі близько 56 мільярдів доларів (+18,6%). При цьому на частку Інтернету припадає лише 4,32% від сукупного обсягу продажів у країні.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.