Японці представили "прозорий" автомобіль Автор: lesya · Опубліковано: 13.11.2012 15:59 · Розділ: Авто-мото

Цими днями японські вчені продемонстрували нову розробку, яка повинна полегшити водіям рух заднім ходом. Розробка використовує технологію оптичного камуфляжу, яка дозволяє зробити «прозорою» задню частину автомобіля.

Принцип роботи технології наступний: на даху багажника автомобіля прикріплюють декілька камер, які знімають все те, що відбувається позаду авто. Встановлений в автомобілі комп'ютер обробляє отримане відеокамерами зображення, проектуючи його на напівпрозорі екрани, розташовані на спинках передніх сидінь. Екрани відображають проекцію на задні сидіння, зберігаючи при цьому пропорції та розміри предметів.

Крізь задні сидіння буде видно все (фото з mk.ru)
Крізь задні сидіння буде видно все (фото з mk.ru)

В результаті, обернувшись назад, водій бачить крізь задні сидіння та кузов авто абсолютно все, що відбувається позаду автомобіля. За словами розробників, беззаперечною перевагою їхньої технології є те, що, на відміну від звичайних моніторів, дана система передає відчуття глибини: предмети розташовані там, де вони знаходяться насправді.

В рамках експериментальних випробовувань вчені представили автомобіль з подібною технологією, в якому задні сидіння покриті спеціальним матеріалом, що має властивості рекурсивного відбивача. Це покриття здатне відображати світло назад у напрямі падіння.

Зауважимо, що на даний час розробники працюють над удосконаленням свого проекту, плануючи вже в недалекому майбутньому зробити «прозорими» інші елементи салону автомобіля.

Ймовірно, у розробки японців велике майбутнє. Однак у даному контексті набагато перспективнішою виглядає технологія нідерландських та італійських вчених, яким вдалося отримувати чіткі зображення предметів, що знаходяться за непрозорими об'єктами – приміром, за матовим склом, папером або шкірою.

За словами спеціалістів, такі об’єкти зовсім не є «непрозорими». Просто вони розсіюють світло, яке рухається не по визначеній прямий, а в непередбачуваних напрямках. Тому отримати чітке зображення об'єктів, які знаходяться за такими матеріалами, раніше було неможливим.

Однак фахівці розробили метод, який дозволяє усунути цю проблему. В рамках нової роботи дослідники сканували кути лазерних променів, які висвітлювали непрозорий розсіювач, в той же час комп'ютер записував кількість світла, відбитого невеликим об'єктом, захованим за цим розсіювачем.

Таким способом вчені отримали дані про інтенсивність світла, які, однак, не можуть використовуватися для формування зображення прихованого об'єкта, оскільки отримана інформація є ніби зашифрована.

В результаті фахівці розробили комп'ютерну програму, яка ніби «вгадує» відсутню інформацію, після чого перевіряє і доповнює кожне первинне припущення.

Справка:
Купить машину такого класса на рынке пока невозможно, это экспериментальная модель, которую представил только автосалон производителя. Автопродажа Украина не готова представить данные автомобили в нашей стране, так как они не востребованы.

Джерело: http://www.km.ru

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.