Як одна американка цілий рік жила за біблійними приписами та що з цього вийшло Автор: lesya · Опубліковано: 13.11.2012 11:26 · Розділ: Релігія

31-річна американка Рейчел Еванс провела досить цікавий експеримент – жінка вирішила протягом цілого року жити так, як того вимагає Біблія.

Протягом цього періоду жінка називала свого чоловіка "паном", відмовлялася від сексу, шила собі простий одяг тощо. Під час менструацій, або, як говориться у Біблії, "нечистоти", Рейчел спала на самоті в наметі в саду.

В церкві вона дотримувалася мовчання, під час молитви покриваючи голову хусткою. Еванс також утримувалася від пліток.

Словом, протягом цілого року Рейчел жила так, як жінкам наказує Біблія. Щоправда, деякі правила протрималися недовго: так, приміром, називати власного чоловіка "паном" через тиждень стало смішно. Однак решти правил Рейчел дотримувалася рівно рік, наприкінці жовтня опублікувавши книгу під назвою "Рік біблійної жіночності" (A year of biblical womanhood).

Розповідаючи, звідки взялася ідея такого експерименту, Еванс пояснила, що в якийсь момент їй просто набридло, що багато хто посилається на Біблію, переконуючи, ніби жінки не повинні займати важливих церковних постів або ж багато уваги приділяти кар'єрі. «Просто кожен вибирає ті правила, які йому до душі. Мені ж хотілося поставити під сумнів таку практику», - пояснює Рейчел.

Разом з цим Еванс продемонструвала, що часто наслідки тлумачення Біблії бувають вельми абсурдними. Так, приміром, слідуючи вислову з Книги притч "Чоловік її знаний при брамах, як сидить він із старшими краю", Еванс, вихваляючи свого чоловіка, намалювала плакат із написом "Ден чудовий!" і стала біля в'їзду в місто, чим викликала неабиякий подив та глузування оточуючих.

Зауважимо, що багатьох християнських консерваторів обурив той факт, що Рейчел наважилася піддати сумніву істину Писання, насміхаючись над ним. Однак Еванс запевняє, що ні в якому разі не переслідувала такої мети. Вона називає себе протестанткою і є одним з впливових консервативних публіцистів: її блог читають до 100 тисяч осіб на місяць.

У даному контексті Lifeway, одна з найбільших торговельних мереж з продажу християнської літератури, оголосила книзі бойкот, пояснивши це тим, що Еванс декілька разів використовувала слово "вагіна". Видавництво вимагало піддати книгу цензурі, однак читачі та інші християнські автори стали на захист Еванс, отож їй не довелося нічого міняти.

Більше того, Еванс зізналася, що суперечки з видавництвом забрали у неї набагато більше сил та енергії, ніж дотримання будь-яких правил. Що стосується останніх, то найважче було уникати контакту з чоловіками під час місячних, оскільки Біблія забороняє і рукостискання, і обійми в ці дні.

"Протягом цілих дванадцяти днів я не могла торкатися чоловіків, потискати їм руки або ж обіймати їх. Я не могла навіть танцювати з ними", - говорить Еванс. За її словами, одного разу вона з чоловіком в період "нечистоти" змушена була піти на весілля, та навіть там жінка не порушила заповіді, відмовившись танцювати зі своєю половинкою. Така наполегливість викликала чималий подив з боку їхніх друзів.

Важко було дотримуватися й іншого заповіту - "якщо жінка не покриває свою голову, то нехай остриже волосся". В результаті Рейчел нікому не показувала свого волосся, не знімаючи хустки навіть перед перукарем. В результаті через рік її волосся виглядало настільки запущено, "ніби на ньому помер маленький звір", говорить Еванс. "Якби Апостол Павло мене побачив, він би засумнівався в вірності своїх заповідей", - жартує з цього приводу американка.

І ще одна річ: чоловік Еванс був дуже радий, коли рік закінчився…

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.