Соціальні мережі засмучують користувачів Автор: lesya · Опубліковано: 12.11.2012 23:33 · Розділ: Розваги

Соцмережі викликають смуток (фото з yak-prosto.com)
Соцмережі викликають смуток (фото з yak-prosto.com)

Недавно група вчених з американського університету Юта Веллі провела спеціальне дослідження, в рамках якого з'ясувала, що життєрадісні фотографії, розміщені на сторінках соціальних мереж в Інтернеті в переважній більшості псують настрій користувачам, змушуючи їх сумувати. Результати роботи містяться в доповіді групи дослідників, які вивчали питання впливу соціальних мереж на користувачів Інтернету. Дослідження проводилося під керівництвом Ніколаса Еджа. В рамках наукової роботи фахівці опитали близько однієї тисячі студентів.

Учасникам експерименту задавали питання, скільки часу вони зазичай проводять у соціальних мережах, як змінюється їхній настрій та почуття під час перегляду фотографій своїх друзів. В результаті з'ясувалося, що в найактивніших користувачів мережі "Фейсбук" часто псується настрій через припущення, ніби життя їхніх знайомих та друзів набагато більше насичене та цікавіше їхнього власного.

"Переглядаючи знімки своїх знайомих, ми майже ніколи не замислюємося над тим, що люди, як правило, намагаються публікувати найкращі та найцікавіші знімки, які зафіксували щасливі моменти їхнього життя. Це можуть бути і найрізноманітніші вечірки, і довгоочікувана відпустка, і якісь сімейні святкування, знакові події тощо. Зрозуміло, що такі фотографії іскряться усмішками, щирими та не тільки, - переконують дослідники. – Проте ніхто з нас не замислюється над тим, що радість на фотографіях – це своєрідна "концентрація щастя в картинках". В результаті починає здаватися, що життя друга є набагато щасливішим ", - говорять фахівці.

В рамках дослідження вчені задавали одне й те ж питання студентам у віці до 23 років. На запитання, чи насправді вони вважають, що життя друзів є веселішим, ніж їхнє власне, практично 95% учасників експерименту відповіли ствердно. І що цікаво: найчастіше подібну впевненість висловлюють постійні завсідники кіберпростору. Натомість ті, хто проводить менше часу в соціальних мережах, не схильні порівнювати своє життя з життям друзів чи знайомих, розмірковуючи над тим, хто щасливіший, говориться у дослідженні. За твердженням спеціалістів, найкращий спосіб підняти собі настрій - це не сидіти в Інтернеті, а відвідати друзів та зробити власні красиві й веселі фотографії.

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу

 • Неймовірні колекціонери та колекції світу

  Неймовірні колекціонери та колекції світу · Jane Holiday · 22.06.2017 12:14

  Ви завжди мріяли щось колекціонувати, але навіть не маєте уяви чому надати перевагу, до вашої уваги декілька варіантів неймовірних колекцій.


 • Рейтинг радіостанцій України

  Рейтинг радіостанцій України · Anastasia · 29.12.2016 19:01

  Звичка слухати радіо зранку під час сніданку або на роботі перевіряючи черговий звіт не покидає багатьох українців протягом років. Слухачі не втомлюються підіймати собі настрій та дізнаватися останні новини за допомогою радіохвиль і про це свідчить оприлюднений рейтинг.


 • Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії

  Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії · Марина Левицкая · 28.06.2016 20:12

  Ми звикли до спортивних змагань. Футбол, хокей, навіть керлінг - трансляції цих та інших чемпіонатів і сезонних ігор незмінно приковують до себе величезні армії уболівальників. Зізнайтеся, часом хочеться подивитися який-небудь фінал з футболу.


 • В Ірландії відбулася конференція рудих

  В Ірландії відбулася конференція рудих · lesya · 25.08.2015 14:39

  Цікавий і яскравий захід відбувся цими днями у Ірландії – тут зібралося разом близько двох тисяч рудоволосих людей. З’їхалися вони в селище Кросхейвен, що в графстві Корк, на конференцію рудих.


 • Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним"

  Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним" · lesya · 17.08.2015 12:00

  Вченими вже давно було доведено, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними для дітей. Якщо стежити за часом, який дитина проводить за комп’ютером, можна витягти з ігор чимало користі: вони розвивають дитячу фантазію, моторику пальців, координацію рухів, логіку, пам’ять, музичний слух тощо. Але не варто забувати, що їх має бути в міру, інакше можна домогтися цілком протилежного ефекту.