В іспанській Віторії з'явився ескалатор, який виконує роль громадського транспорту Автор: lesya · Опубліковано: 12.11.2012 21:05 · Розділ: Екологія

Декілька років тому в Інтернеті з'явилася інформація, що іспанське місто Віторія організовує конкурс на кращий екологічний проект у сфері транспорту.

Тепер стали відомі імена переможців змагання, які розробили проект мережі ескалаторів, що отримав назву «Mechanical Ramps». Розробкою проекту займалися спеціалісти архітектурної студії Роберто Ерсійя (Roberto Ercilla). Незвичайний вибір, погодьтеся, - адже ми звикли до ескалаторів, встановлених в метро чи торгових центрах, та аж ніяк не під відкритим небом. Однак, як виявилося, такий вид міського транспорту має свої переваги.

Ескалатор перевезе вас з одного кінця міста в інший
Ескалатор перевезе вас з одного кінця міста в інший

Однак спершу про місто. Віторія-Гастейз (Vitoria Gasteiz) - велике місто на півночі Іспанії, яке є водночас адміністративною столицею автономного співтовариства Країна Басків та провінції Алава. Місто було збудоване на схилі гори, тому, якщо вам раптом заманеться дістатися з однієї частини в іншу пішки, доведеться неабияк потрудитися.

Ескалатор відкриває чудову панораму міста
Ескалатор відкриває чудову панораму міста

З одного боку мешканці міста просто змушені вести активний спосіб життя, підтримуючи організм в тонусі. Однак таке розташування міста має й свої мінуси. Приміром, в спекотну пору тут дуже легко перегрітися на сонці, долаючи численні сходинки, разом з тим сніг і лід роблять небезпечною саму дорогу. Таке випробування під силу далеко не всім, особливо якщо взяти до уваги літніх людей, вагітних жінок тощо.

Мережа ескалаторів «Mechanical Ramps» вирішує цю проблему, та ще й доволі оригінальним способом. Ескалатори проходять через Старе Місто - райони Кантон-де-ла-Соледад (Cantón de la Soledad) і Кантон де-Сан-Франциско-Хав'єр (Cantón de San Francisco Javier). Мережа являє собою рухомі сходи, між якими є розділові майданчики із входом та виходом на вулиці міста. Ескалатори перевозять пасажирів і з багажем, і з візками чи велосипедами.

Для того, щоб позбавити мешканців міста від незручностей, які можуть нести за собою вітер та дощ, сталеву конструкцію накрили скляним навісом, який водночас відбиває значну кількість прямих сонячних променів. Отвори по боках навісу забезпечують еко-транспорту природне кондиціювання.

Зауважимо, що перший у світі ескалатор з'явився в 1894 році в парку Коні-Айленд (Нью-Йорк). Винайшов його американець Джесс Рено (Jesse Reno). Він виконував роль атракціону для туристів. Це була гладка рухома доріжка без сходинок та навіть поручнів, а сучасного вигляду ескалатор набув у 1921 році. Що ж стосується «Mechanical Ramps», то, окрім перевезення пасажирів, він також виконує функції атракціону – з ескалатора відкривається незрівнянний вид на мальовничі міські околиці. Крім того, скляний тунель розділений спеціальними сталевими рамами на численні сегменти, отож зсередини здається, ніби ви переглядаєте окремі кадри з фільму.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу