Американський пілот дружить із сербським офіцером, який підстрелив його літак Автор: lesya · Опубліковано: 12.11.2012 18:41 · Розділ: Події у світі

Яскравим доказом того, що дружба між колишніми ворогами можлива, є випадок, який стався у житті двох воєнних, Золтана Дані та Дале Залко. Під час війни у Югославії ці чоловіки билися по різні сторони барикад, що не завадило їм стати друзями після завершення збройного конфлікту. Більше того, дружба американського пілота та колишнього офіцера югославської армії, які воювали за протиборчі сторони під час війни НАТО та Югославії у 1999 році, навіть лягла в основу документального фільму.

У той знаменний день, який став початком їхнього знайомства, спершу вимушеного, відважний серб Золтан Дані за допомогою модифікованої радянської радарної системи намагався збити винищувач F117A, за штурвалом якого був американець Дале Зелко. Останній залишився живим, незважаючи на удар, якого завдав Золтан по його літаку.

Здавалося б, в цій історії можна ставити крапку – звичайний випадок, яких вкрай багато на війні чи під час збройних конфліктів: солдатові просто пощастило вижити, і все.

Однак тут ситуація інша. Вся суть цієї історії не в подіях 1999 року, а в дружбі, яка зародилася між колишніми військовослужбовцями згодом. Так, через кілька років колишні солдати зустрілися знову, вже в мирний час. Участь у військовому конфлікті по різні сторони барикад не завадила їм стати друзями.

Дале Зелко і Золтан Дані (фото з сайту gettyimages.com.au)
Дале Зелко і Золтан Дані (фото з сайту gettyimages.com.au)

Ця дивовижна історія лягла в основу документального фільму, який отримав назву «Ще одна зустріч». До речі, за словами режисерів, ця кінокартина створювалася без заздалегідь написаного сценарію.

З приводу того, що сталося, пілот ВПС США Дале Зелко зауважив: «Всі серби, яких я зустрічав на своєму життєвому шляху, - це відкриті та приємні у спілкуванні люди, у яких велике та добре серце, здатне зрозуміти і пробачити. Вони випромінюють неймовірну теплоту та завжди готові простягнути руку дружби. Це насправді чудово. Я дуже радий тому, що в мене свого часу була можливість познайомитися з цими людьми та з їхньою країною. Я полюбив сербів всією душею».

Нагадаємо також, що, згідно з історичними даними, в ході військового конфлікту в Косово, який тривав протягом шістнадцяти місяців, були вбиті тисячі людей. Цю війну, яка потягла за собою безліч смертей, Золтан Дані називає «безглуздою».

На сьогоднішній день документальний фільм під назвою «Ще одна зустріч» вже показують в усіх кінотеатрах Сербії.

Джерело: http://ru.jn1.tv/

Інші новини розділу