Андерс Брейвік скаржиться на "нелюдське поводження" у в'язниці Автор: lesya · Опубліковано: 12.11.2012 13:55 · Розділ: Кримінал

Камера Брейвіка (фото з clubfile.ru)
Камера Брейвіка (фото з clubfile.ru)

Норвезький терорист Андерс Берінг Брейвік, засуджений за вбивство 77 осіб до 21 року ув’язнення, скаржиться на те, що його утримують в нелюдських умовах. У листі, адресованому керівництву тюремної служби, він зазначає, що йому приносять холодну каву, не дають достатньо масла для хліба та забороняють користуватися зволожуючим кремом після гоління.

Нагадаємо, що Брейвік відбуває тюремне покарання за масове вбивство людей в Осло та на острові Утой, що сталося в липні минулого року.

Норвезькі урядовці ніяк не прореагували на лист Брейвіка, однак його адвокат підтвердив, що текст листа, опублікований на 27 сторінках газети VG, є автентичним.

За інформацією норвезьких ЗМІ, Брейвіка тримають майже в повній ізоляції протягом 23 години на добу у в'язниці Іла в передмісті Осло.

Камера терориста складається з трьох відсіків - один для сну, другий для занять, а третій для фізичних вправ. Кожен відсік має площу близько 8 квадратних метрів.

Однак такої площі здається Брейвіку недостатньо. Більше того, у листі він скаржиться на поганий вид з вікна та на недостатню кількість меблів у камері. "Я дуже сумніваюся, що в Норвегії є гірше місце ув'язнення", - пише терорист.

Брейвік скаржиться й на те, що наручники, які на нього надягають під час прогулянок, мають занадто гострі краї та ріжуть йому зап'ястя. За словами Андерса, в камері занадто холодно, що змушує його хоч не хоч тепло одягатися. Брейвіку не подобається, що йому виділяють занадто мало часу на гоління та вмивання вранці. Окрім того, світло та телебачення в камері включаються зовні, отож терористу доводиться кожного разу просити стражника перемикати канали та гасити світло на ніч.

Нагадаємо також, що в'язниця Іла є чоловічою в'язницею, в якій утримують найнебезпечніших злочинців країни, говориться на сайті тюрми. Проте ця в’язниця помітно відрізняється від інших в'язниць з максимальним режимом безпеки в решті країн Західної Європи. Серед співробітників в'язниці - половина чоловіків та половина жінок, самі ж тюремники не озброєні.

Підкреслимо, що термін ув'язнення Андерса Брейвіка можуть продовжувати до тих пір, поки суд не визнає, що він перестав становити небезпеку для суспільства.

Джерело: http://www.bbc.co.uk

Інші новини розділу