Глава BBC звільнився після скандального репортажу про політика-педофіла Автор: lesya · Опубліковано: 12.11.2012 11:08 · Розділ: Події у світі

Політика звинуватили в педофілії (фото з lifenews.ru)
Політика звинуватили в педофілії (фото з lifenews.ru)

Цими днями глава знаменитої британської телерадіомовної корпорація BBC покинув свій пост. Генеральний директор компанії Джордж Ентуісл подав у відставку у зв’язку з великим скандалом, що розгорівся після того, як телеканал помилково звинуватив лорда Алістера Макелпайна в педофілії. І хоча ведучі програми принесли вибачення політику, останній заявив, що "його репутація зруйнована".

"Оскільки генеральний директор є одночасно і головним редактором, який відповідає за зміст всіх програм, у світлі неприйнятних журналістських стандартів у фільмі, показаному другого листопада на телеканалі компанії, я вирішив, що правильним кроком буде скласти з себе повноваження генерального директора. Екстраординарні події попередніх кількох тижнів доводять, що ВВС повинна підшукати собі нового главу", - заявив Енуістл в інтерв’ю журналістам з приводу свого звільнення.

Нагадаємо, що у програмі Newsnight, яка з’явилася на екранах британських телевізорів на початку місяця, було показано інтерв'ю з 49-річним чоловіком, який в 1970-их роках був вихованцем дитячого будинку "Брін Естін", що розташовувався в Північному Уельсі. Починаючи з 1974 й аж до 1990 року в цьому регіоні діяла банда педофілів, жертвами якої стали близько 650 вихованців із 40 притулків цього регіону Великобританії.

Більше того, колишній вихованець дитячого будинку Стівен Месшем розповів телекомпанії, що в дитинстві він багаторазово піддавався зґвалтуванням, і що серед злочинців був один впливовий політик.

Згодом у програмі було сказано, що високопоставлений педофіл - не хто інший, як лорд Макелпайн, який в минулому був одним із найвпливовіших членів Консервативної партії. І незважаючи на те, що сімдесятирічний політик назвав звинувачення на свою адресу нісенітницею, скандал навколо інформації, яка з’явилася в ефірі впливового каналу, набирав обертів. Так тривало до тих самих пір, поки в ефірі BBC Стівен Месшем не забрав свої слова назад, заявивши, що помилявся, і насправді не пам'ятає тієї людини, яка знущалася над ним у дитинстві.

Журналісти принесли вибачення ображеному ветерану британської політики, чия репутація була «практично знищена». Вибачився й Ентуісл.

Джордж Ентуісл з цього приводу додав: «Я нічого не знав про підготовлене викриття. Випускати таку програму в ефір було серйозною помилкою. Те, що відбулося, абсолютно неприпустимо». Зауважимо також, що на посту глави компанії Джордж пробув всього 54 дні.

Джерело: http://www.pravda.ru/

Інші новини розділу