Найкумедніші закони світу Автор: lesya · Опубліковано: 10.11.2012 19:58 · Розділ: Цікаві факти

У кожній країні світу є свої закони. В переважній більшості вони цілком обдумані та виправдані, часом бувають безглуздими, а іноді й зовсім кумедними. Експерти вирішили скласти список найсмішніших законів світу.

Місто, в якому заборонено вмирати. Якщо ви хочете жити вічно, вам пряма дорога в норвезьке містечко Лонгйірбюен, де вмирати заборонено законом. Справа в тому, що тіла у вічній мерзлоті не розкладаються, тому місцеве кладовище закрилося для нових поховань ще 70 років тому. В результаті цього тяжкохворих або людей, які знаходяться при смерті, тут негайно переправлять на літаку на велику землю, де людина може спокійно померти без проблем із законом.

Якщо вам раптом заманеться пожувати Орбіт або Дірол в Сінгапурі, краще не ризикуйте – за це ви можете опинитися за ґратами. Заборона на жування гумки була введена ще в 1992 році. Єдине виключення роблять для нікотинової жуйки, та навіть тоді курці повинні отримати спеціальний рецепт, з яким можуть прямувати в аптеку.

У Брунеї, Індонезії та Малайзії росте фрукт під назвою дуріан. Він має надзвичайно приємний горіхово-вершковий смак, тому багато людей просто обожнюють його їсти. І тим не менше, місцеві закони забороняють вживати цей делікатес в публічних місцях - автобусах, метро, готелях, аеропортах тощо. Справа в тому, що дуріан на рідкість огидно смердить - його запах нагадує суміш часнику, тухлої риби та каналізації.

Закони Данії дозволяють не платити за обід у ресторані, якщо ви не відчуєте насичення після закінчення трапези.

Виявляється, в Японії бути товстим незаконно. І хоча проблема ожиріння серед населення у цій країні стоїть не так гостро, як приміром, у США (5% проти 35%), японські законодавці у 2009 році вирішили прийняти норму максимального обхвату талії. У чоловіків після сорока цей показник не повинен перевищувати 80 см, а в жінок - 90 см. І це в країні, яка подарувала світові сумо!

Незважаючи на те, що Таїланд вкрай терпимо ставиться до багатьох екзотичних проявів сексуальності, в цій країні суворо заборонено виходити з дому без трусів та сідати за кермо автомобіля без сорочки. А ще в Таїланді заборонено наступати на будь-які місцеві гроші. А за образу короля можна потрапити до в'язниці на цілих п’ятнадцять років.

У Кенії ходити голяка дозволено тільки місцевим мешканцям. Якщо ж ви іноземець, краще утримайтеся, інакше вам загрожуватиме серйозне покарання.

І знову Данія. У Данії перед тим, як рушити з місця, ви зобов'язані заглянути під свій автомобіль, щоб переконатися, чи не заснула там яка дитина.

У Швейцарії в багатоквартирних будинках заборонено спускати воду в унітазі після 22:00. Отож якщо вам з якихось причин доведеться сходити в туалет вночі, то ви змушені чекати ранку, щоб спустити воду.

В Тринідаді і Тобаго закон забороняє носити камуфляж. Це робиться для того, щоб місцеві мешканці не плуталися, де військові та інші владні особи, а де звичайні громадяни.

У 1986 році у Британії було прийнято «Закон про відкритий космос». Згідно із ним міністр закордонних справ Британії має повне право застосувати «розумну силу» для запобігання вторгнення інопланетян – у тому випадку, якщо інопланетяни не матимуть відповідної ліцензії. Якщо ж прибульці з космосу пред'являть потрібний документ, тоді їм дозволено вільно припарковувати свої літаючі тарілки на території країни.

В багатьох країнах світу діють доволі цікаві закони, які стосуються алкоголю. Приміром, у Чикаго вас можуть заарештувати за розпивання спиртних напоїв стоячи. У місті Топіка (Канзас) діє закон, який забороняє подавати вино в чайних чашках, у Клівленді з однієї пляшки віскі може відсьорбувати лише одна людина. Зате в Саскачевані, провінції Канади, є один закон, спрямований на захист тих, хто спиртні напої вживає: тут в барах заборонено пити воду.

Джерело: http://oko-planet.su/spravka/

Інші новини розділу