У Венеції продають дім Тиціана Автор: lesya · Опубліковано: 09.11.2012 18:16 · Розділ: Культура

Святкування Венери (фото з сайту benua-history.ru)
Святкування Венери (фото з сайту benua-history.ru)

Цими днями у Венеції було виставлено на продаж квартиру, у якій свого часу мешкав великий художник епохи Відродження Тиціан. За окремими даними, саме в цьому домі він і помер. Площа апартаментів у палаці початку XVI століття займає 150 м2, а їхня вартість складає майже два мільйони євро. Експерти з нерухомості вже встигли підрахувати, скільки коштуватиме один квадратний метр. Вийшла вражаюча сума - 13 тисяч євро за один м2.

У квартирі є дві вітальні, три спальні, дві ванни, простора кухня, а сама вона займає лише частину будинку, в якому мешкав художник.

«Дім Тиціана» знаходиться в одному з центральних кварталів Венеції Каннареджо. Неподалік знаходиться невеликий сад. В оголошенні, яке з’явилося на сторінках одразу кількох венеціанських агентств з продажу нерухомості, зауважується, що при бажанні та, без сумніву, з дозволу місцевого управління з охорони культурних та археологічних пам'яток на горищі стародавнього дому можна збудувати невелику терасу з незрівнянним видом на місто.

Нагадаємо, що Тіціан Вечелліо народився в містечку П'єве-ді-Кадоре, що в провінції Беллуно, в період між 1480 та 1485 роками або, за іншими даними, кількома роками раніше. Дім, в якому митець провів молоді роки, зберігся до наших днів. Історикам відома точна дата смерті художника - 25 серпня 1576. Помер він у Венеції від чуми, яка люто косила тоді населення Європи.

За твердженням мистецтвознавців, ім'я Тиціана стоїть в одному ряду з іменами таких художників епохи Відродження, як Мікеланджело, Леонардо да Вінчі та Рафаель. Тиціан писав картини на біблейську та міфологічну тематику, прославився він і як вправний портретист. Він писав картини на замовлення королів та римських пап, кардиналів, герцогинь і князів.

Мистецтво цього художника наскрізь пронизане мужнім життєствердженням, вирізняється надзвичайною багатогранністю, всеохопністю, глибоким розкриттям драматичних конфліктів епохи.

Образи, які створював Тиціан, спокійні і радісні, їм характерне життєве повнокров'я, яскравість почуттів, якась внутрішня просвітленість. Майстерні руки Тиціана творили дива, його картини були пройняті яскравими життєвими силами. Художник будував композиції картин по діагоналі, пронизуючи їх стрімким рухом. Особливого настрою його полотнам надавав інтенсивний контраст синіх і червоних колірних плям.

Джерело: http://www.ekhoplanet.ru/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?