Кліп No Doubt з Гвен Стефані в головній ролі образив індіанців Автор: lesya · Опубліковано: 08.11.2012 20:50 · Розділ: Музика

Гвен в образі індіанки (фото з podrobnosti.ua)
Гвен в образі індіанки (фото з podrobnosti.ua)

Популярна американська група No Doubt опинилася в центрі скандалу: новий кліп з Гвен Стефані у головній ролі не сподобався індіанцям, які врешті-решт домоглися заборони цього ролика. На даний час доступ до кліпу на композицію Looking Hot на YouTube заблокований самими членами групи.

«Ми перед зйомкою проконсультувалися з нашими друзями-індіанцями, а також з експертами з корінних народів США в університеті Каліфорнії. Та попри це тепер ми розуміємо, що своїм кліпом образили багатьох людей. Ми приносимо щирі вибачення корінним американцям, а також усім людям, кого це відео якимось чином образило», - говориться в прес-релізі на офіційному сайті No Doubt.

Відеокліп на пісню Looking Hot був опублікований другого листопада на YouTube. Згідно з сюжетом кліпу індіанці постають в ролі «добрих» хлопців, які воюють з «поганими» хлопцями - ковбоями. Ковбої захоплюють в полон Гвен Стефані, яка у кліпі грає роль індіанки-воїна. Злі ковбої зв'язують чарівну полонянку, погрожуючи їй револьверами, однак та, зібравши силу духу в кулак, незворушно виконує свою партію. Наприкінці кліпу відважну індіанку звільняє з полону її друг-індіанець. І ковбої, й індіанці зображені в кліпі з пародійним підтекстом.

«Ми - ансамбль, в якому беруть участь представники різних рас. Тому принцип нашої творчості заснований насамперед на повазі до представників інших культур. Ми усвідомлюємо наявність культурного різноманіття. Та коли ми знімали кліп, у нас не було ніякої мети образити або засмутити корінне населення Америки чи якимось чином опошлити його історію й культуру», - говориться на офіційному сайті No Doubt.

Зауважимо, що Looking Hot - другий сингл нового альбому групи під назвою Push and Shove, який побачив світ наприкінці вересня цього року та швидко завоював шалену популярність. Альбом Push and Shove став першим альбомом, який музиканти випустили за останні десять років. Їхній попередній альбом під назвою Rock Steady вийшов ще у 2001 році.

Група була заснована в 1986 році Еріком Стефані (Eric Stefani) та Джоном Спенсом (John Spence). Тоді вона була відома під назвою Apple Core. Вокалісткою другого плану стала сестра Еріка Гвен (Gwen Stefani).

Всього через рік після появи групи вокаліст Джон Спенс наклав на себе руки. Вираз «No Doubt», що в перекладі на українську означає «немає сумнівів», був його улюбленим висловом. Гвен стала головною вокалісткою, а група отримала нову назву…

Джерело: http://news.rambler.ru/

Інші новини розділу