Спеціалісти навчилися уповільнювати та прискорювати час Автор: lesya · Опубліковано: 08.11.2012 10:59 · Розділ: Наука

Сприйняття часу залежить від емоцій (фото з kratko-news.com)
Сприйняття часу залежить від емоцій (фото з kratko-news.com)

Результати останніх досліджень доводять, що здатність людського мозку сприймати плин часу не є централізованою - вона базується на активності різних нейронних ланцюгів, які мають власні механізми синхронізації для різних видів діяльності.

Результати дослідження опубліковані на сторінках наукового видання New Scientist. Експерти пояснюють, що зроблене нещодавно відкриття становить надзвичайну цінність для подальших досліджень. Так, зростають шанси людини врешті-решт опанувати сприйняттям часу. Результати роботи також пояснюють, чому сприйняття часу у людини залежить від різних умов, приміром, від того, весело нам, чи ми перебуваємо в стані стресу, говориться у виданні.

Дослідження проводилося групою вчених з Інституту Міннесоти в Міннеаполісі. В ході роботи спеціалісти займалися вивченням механізмів сприйняття часу макак-резусів. В рамках експерименту мавпи повинні були щосекунди переводити погляд з одного об'єкта на інший, а в цей час вчені спостерігали за електричною активністю мозку піддослідних тварин.

З'ясувалося, що активність мозку тварин різниться, якщо макака переоцінює або недооцінює тривалість секунди. Таким чином стало зрозуміло, що рано чи пізно вчені зможуть втручатися в роботу нейронних ланцюгів, змінюючи суб'єктивне сприйняття часу.

Коментуючи результати дослідження, спеціалісти також пояснюють, що за відчуття часу людиною відповідає швидкість зміни активності нейронних ланцюгів. Ця швидкість залежить від емоційного стану випробуваного, оскільки різним станам відповідає різна кількість певних хімічних речовин в крові. Так, приміром, під час стресу в крові зростає рівень адреналіну, який по своєму впливає на рівень нейронної активності.

Зауважимо, що дослідження вчених, які базуються на вивченні головного мозку людини, є надзвичайно важливими. Вони допомагають людству подолати цілу низку найрізноманітніших захворювань, усунути проблеми, які приходять до людини з віком.

Трохи раніше, приміром, вчені з’ясували, що проблеми з пам'яттю у людей починаються вже після 30 років. Донедавна вважалося, що в більшості людей проблеми з пам'яттю починаються після 57 років. Проте виявилося, що майже 20% людей починають фіксувати проблеми з пам’яттю у віці від 30 до 40 років.

Молоді люди скаржаться на те, що, приміром, забувають одягти шкарпетки перед виходом з дому, сумніваються, як пишуться такі прості слова, як "година", та навіть не можуть часами пригадати власне ім'я, щоб представитися на діловій зустрічі.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.