Створено алгоритм для "наведення порядку" в соціальних мережах Автор: lesya · Опубліковано: 07.11.2012 17:40 · Розділ: Нові технології

Алгоритм допоможе згрупувати контакти (фото з yugopolis.ru)
Алгоритм допоможе згрупувати контакти (фото з yugopolis.ru)

Цими днями вчені зі Стенфордського університету представили світові алгоритм, покликаний «навести порядок» у соціальних мережах. Дана програма здатна автоматично виділяти в соціальних контактах користувача "круги" колег, членів сім'ї чи просто знайомих. Попередня версія роботи доступна вже сьогодні в архіві Корнельського університету, а ее краткие содержания переказано у блозі Technology Review.

В основу алгоритму покладений аналіз даних в соціальному профілі людей, з якими спілкується користувач. З них виокремлюється інформація про стать, вік, освіту та інші дані користувачів. Далі програма проводить пошук зв'язків між знайомими користувача та на їхній основі будує соціальний граф найближчого оточення.

За словами розробників, алгоритм проводить аналіз кластерів всередині соціального графа користувача, виділяючи групи знайомих, об'єднаних тим чи іншим загальним параметром - колег, друзів, однокласників або ж членів сім'ї. Автори програми відзначають, що ключовою властивістю їхньої розробки є можливість перекривання кіл, без якої створення осмислених груп в мережі стає неможливим.

Для того, щоб перевірити роботу алгоритму на практиці, вчені провели експеримент за участю десяти добровольців. Спершу учасникам експерименту було запропоновано самостійно згрупувати свої контакти в мережі Facebook на основі довільних критеріїв. Всього таких контактів налічувалося близько чотирьох тисяч. На другому етапі експерименту профілі піддослідних автоматично аналізувалися програмою. Згодом виявилося, що в середньому кожен з добровольців виділяв серед своїх контактів 19 груп, до складу яких входило по 22 особи, тоді як програмі вдавалося знайти в соціальному графі користувача не більше десяти груп. Тим не менше, за словами розробників, новий алгоритм справляється зі своїм завданням набагато краще всіх відомих на сьогоднішній день аналогів.

За словами експертів, комп'ютерні соціальні мережі як площина для застосування методів аналізу з теорії графів привертають увагу математиків з моменту своєї появи. Так, приміром, нещодавно вчені створили алгоритм, здатний виокремлювати в соціальній мережі Facebook найбільш впливових користувачів. В той же час інша група вчених провела дослідження, в ході якого проаналізувала якості ідеального інтернет-мема. Окрім того, нещодавно було створено алгоритм для пошуку інтимних фото на Facebook – програма допомагає знаходити знімки осіб в купальниках чи нижній білизні.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.