Для оцінки потенційного партнера людині вистачить 10 секунд Автор: lesya · Опубліковано: 07.11.2012 13:24 · Розділ: Психологія

Швидкісні побачення стають все популярнішими (фото з jankoy.org.ua)
Швидкісні побачення стають все популярнішими (фото з jankoy.org.ua)

Нещодавно спеціалісти провели дослідження, в рамках якого з’ясували, що для оцінки потенційного партнера людині вистачає всього 10 секунд. Так, в результаті проведення відповідних експериментів виявилося, що перші секунди спілкування з незнайомою людиною є визначальними для подальшого розвитку подій.

В ході роботи вченим вдалося з'ясувати, скільки часу потрібно людині для того, щоб зацікавитися представником протилежної статі.

Дослідження проводилося під керівництвом професора психології берлінського Університету імені Гумбольдта Йенса Азендорпфа. В експерименті взяли участь майже чотири сотні самотніх осіб, яким пропонувалося сходити на так звані швидкісні побачення, що стали популярними останнім часом. Метою дослідження було з'ясувати, які критерії мають вирішальне значення для продовження стосунків.

На другому етапі експерименту колега Йенса Азендорпфа, дослідник Скайлер Плейс з Університету Індіани, показував іншим піддослідним уривки відеозаписів розмов, зроблених Йенсом. Кожен уривок тривав не більше десяти секунд. На підставі епізоду в середині бесіди добровольці повинні були оцінити, чи героям відеозаписів вдалося зацікавити одне одного. В результаті з'ясувалося, що для того, щоб зробити вірну оцінку стосунків співрозмовників, багатьом спостерігачам вистачало цих десяти секунд. Більше того, такий результат експерименту зберігся навіть при відключенні звуку та розмитті зображення.

За твердженням Плейса, справа тут у жестах та позі людини, яка містить достовірну інформацію про те, чи вважає вона привабливим свого співрозмовника. Ця інформація доступна для сприйняття представникам різних культур – в дослідженні в якості спостерігачів брали участь американці, китайці та європейці. У даному контексті віденський психолог Елізабет Оберцаухер нагадує, що й справді деякі любовні сигнали не регламентовані нормами культури та не піддаються свідомому контролю.

Окрім того, Скайлер Плейс підтвердив існування механізму, згідно з яким люди оцінюють ступінь привабливості потенційних партнерів за наявністю конкурентів, які домагаються їхньої прихильності. Так, коли вчений запитав спостерігачів-добровольців, чи хотіли б вони самі розпочати взаємини з ким-небудь із учасників бесіди, то вони найчастіше відповідали ствердно тоді, коли побачення, на їхню думку, закінчувалося продовженням відносин.

Фахівці також підкреслюють, що більше третини швидкісних побачень, проведених в ході експериментів учених, закінчилися повторною зустріччю, при цьому майже 5% пар розпочали тривалі взаємини. За даними берлінських дослідників, найбільшою популярністю користувалися люди з привабливими обличчями та високим рівнем статевих гормонів.

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу