Nissan розробить автомобільні крісла, тривале сидіння в яких не викликає втоми Автор: lesya · Опубліковано: 07.11.2012 11:14 · Розділ: Авто-мото

Якщо ви думаєте, що сидіти в кріслі – справа, яка не потребує ніяких зусиль, значить ви ніколи не їздили за кермом автомобіля на далекі відстані. Так, якщо ви вирушили в далеку дорогу і перебуваєте в кріслі безперервно протягом кількох годин, а часом кількох десятків годин часу, мускулатура вашого тіла, особливо якщо ви водій і змушені знаходитися в одному й тому ж положенні, перебуває в постійній напрузі і втомлюється, що викликає сильне відчуття дискомфорту. Детально ознайомившись з цією проблемою, інженери компанії Nissan зайнялися розробкою нового типу автомобільного крісла, сидіння в якому практично не викликатиме втоми.

Цікаво, що конструкція нового автомобільного крісла компанії Nissan базується на основі результатів досліджень НАСА, присвячених вивченню положення людського тіла в стані невагомості, визначенню природної пози, яку тіло приймає для того, щоб всі м'язи знаходилися в розслабленому стані. Виявляється, що більшість автомобільних крісел змушують нас приймати неприродне положення тіла, при якому деякі м'язи перебувають у напруженому стані, компенсуючи це.

Автомобільне крісло від Ніссан
Автомобільне крісло від Ніссан

Нове крісло, над яким на сьогоднішній день працюють спеціалісти компанії Nissan у тісному співробітництві з вченими з лабораторії Ямазакі (Yamazaki Laboratory) університету Кейо (Keio University), вирішить цю проблему. Конструкція цього крісла, яке отримало назву "Neutral Posture Concept", придає тілу людини максимально нейтрального положення, такого, яке вона мимоволі приймає в стані невагомості. Спинці крісла придадуть спеціальної форми, яка підтримуватиме грудну клітку, поперек і таз людини. А спеціальні накладки на спинці та сидінні крісла збільшуватимуть площу контакту тіла із поверхнею сидіння, що у свою чергу зменшуватиме тиск за рахунок більш рівномірного розподілу ваги людини.

Крісло вже випробовували на людях. Учасники експерименту, які проводили в сидінні тривалий час, помітили, що їхня мускулатура перебувала практично в розслабленому стані. До того ж, за словами фахівців, розслаблений стан мускулатури посприяв збільшенню кровотоку в кінцівках людини, що дозволило ще більше знизити втому та підвищити комфорт.

Вже в недалекому майбутньому компанія Nissan планує трохи переробити конструкцію крісел "Neutral Posture Concept" з урахуванням вимог технологічного процесу їх виробництва. Отож вже найближчим часом нові крісла з'являться в серійних автомобілях компанії.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.