Ураган "Сенді" подарував Нью-Йорку ще одну пам'ятку Автор: lesya · Опубліковано: 06.11.2012 08:42 · Розділ: Події у світі

Руйнівний ураган «Сенді» подарував Нью-Йорку ще одну визначну пам'ятку - туристів з усього світу приваблює величезний будівельний кран на Манхеттені, пошкоджений стихією. В інтерв’ю журналістам місцеві мешканці розповіли, що кран на сьогоднішній день посідає перше місце серед пам’яток, які фотографуються відвідувачами найохочіше.

Більше того, деякі туристи вирушають у США, бажаючи побачити кран, навіть з інших континентів. Серед таких екстрималів опинилася одна подружня пара, яка прибула у США аж з Австралії. На запитання, що саме найбільше спонукало їх здійснити таку далеку подорож, чоловік і жінка відповіли, що побачили краны бугатти по телевізору в новинах і вирішили поїхати подивитися на нього.

Що тут говорити, навіть реконструйована нещодавно Статуя Свободи, яка перша прийняла на себе удар стихії, цікавить туристів набагато менше, не говорячи вже про численні музеї та інші пам'ятки міста. Люди їдуть сюди найперше за гострими відчуттями, тому вони з усіх сил намагаються пробратися в Іст-Вілледж, Чайна-таун, на неосвітлений Бруклін-бридж – словом, в ті райони Нью-Йорка, які постраждали від стихії найбільше.

Що ж стосується місцевих мешканців, то їх насторожує той факт, що підйомний кран, який опинився на піку популярності, може стати причиною нових руйнувань. Справа в тому, що величезна машина здатна впасти в будь-який момент. І хоча власники крана обіцяють замінити його зламану стрілу, коли це буде зроблено, не знає ніхто. Отож мешканцям навколишніх районів та туристам залишається тільки уповати на Бога.

За підрахунками фахівців, стихія завдала збитків штату Нью-Йорк в сумі від 15 до 18 мільярдів доларів. До витрат експерти зарахували й перерви в роботі товарної та фондової бірж, і збиток численним магазинам, і вимушений антракт бродвейських театрів, і страхівки фірмам та громадянам. Більше того, ураган став причиною паливної кризи в Нью-Йорку. На сьогоднішній день тут працює не більше половини всіх автозаправок, а черги за бензином є можуть зрівнятися з чергами в СРСР.

Проте, як не дивно, експерти наголошують і на позитивних сторонах стихії. Приміром, у самому Нью-Йорку вже зовсім скоро різко зростуть обсяги продажів будівельних матеріалів, а відновлювальні роботи сприятимуть збільшенню кількості тимчасових робочих місць.

Нагадаємо, що ураган «Сенді» обрушився на США в ніч на 30 жовтня. Швидкість вітру в Нью-Йорку сягала 130 кілометрів на годину. В місті затопило метро, були зруйновані десятки будівель. За останніми даними, жертвами стихії стали 94 людини.

Джерело: http://www.newsland.ru/

Інші новини розділу