Рукописи Франца Кафки будуть передані Національній бібліотеці Ізраїлю Автор: lesya · Опубліковано: 05.11.2012 18:21 · Розділ: Культура

Франц Кафка (фото з liveinternet.ru)
Франц Кафка (фото з liveinternet.ru)

Архіви та рукописи знаменитого австрійського письменника Франца Кафки вже найближчим часом будуть передані ізраїльській Національній бібліотеці. Нагадаємо, що трохи раніше саме ці рукописи опинилися в центрі скандалу, ставши причиною судової тяганини між спадкоємцями і державою. Інформація про те, що цінні архіви відійдуть все-таки у власність музею, пролунала в ефірі британської телерадіокомпанії Бі-бі-сі.

Нагадаємо, справа з рукописами Франца Кафки розпочалася в 2008 році. Власниками рукописів до сьогоднішнього дня були сестри Єва та Рут Хоффе.

Після смерті письменника рукописи перейшли до найближчого друга Франца Кафки Макса Брода, який став біографом і дослідником творчості австрійського класика. Франц Кафка перед смертю заповідав Броду знищити його папери, однак у того рука не піднялася це зробити. Згодом він опублікував частину робіт, в результаті чого Кафка став одним з найбільш знаменитих прозаїків XX століття.

У 1968 році, відчуваючи, що жити йому залишилося недовго, Макс Брод передав архіви Кафки своїй секретарці Естер Хоффе, яка у свою чергу передала їх донькам Єві та Рут. Жінки переконували суддю, що колекції рукописів Кафки Брод їхній матері подарував, вимагаючи, щоб дорогоцінні архіви залишилися в їхній власності.

Однак суддя Талія Копельман-Пардо (Talia Kopelman-Pardo) дотримується з цього приводу іншої думки. В ході слідства з'ясувалося, що перед смертю Макс Брод попросив секретарку каталогізувати архіви Кафки, передавши їх згодом у власність "бібліотеки Єврейського університету в Єрусалимі або міській бібліотеці Тель-Авіва, або будь-якій іншій громадській організації Ізраїлю чи інших країн".

Однак сім’я Хоффе заповіту не дотрималася. Частину колекції письменника було розпродано, проте більшість документів залишилися в руках Єви та Рут.

"Колекцію Брода необхідно передати в бібліотечні архіви", - говориться в постанові суду.

Директор ізраїльської Національної бібліотеки Орен Вайнберг (Oren Weinberg) з цього приводу заявив, що вже найближчим часом бібліотека розгляне питання про розміщення архівів Кафки в глобальній мережі. Таким способом, за словами Орена, їм вдасться виконати бажання Брода опублікувати рукописи Кафки. Вони будуть доступними для всіх любителів літератури в Ізраїлі та в цілому світі.

Нагадаємо також, що Франц Кафка народився в 1883 році в Празі в німецькомовній єврейській родині. Серед найбільш знаменитих творів Кафки - новела "Перевтілення", романи "Процес", "Замок" та "Америка". Значну частину праць письменника було опубліковано після його смерті в 1924 році.

Джерело: http://ria.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?