Біг Бен здадуть в оренду Автор: lesya · Опубліковано: 05.11.2012 17:05 · Розділ: Події у світі

Біг Бен
Біг Бен

Нещодавно британська влада вирішила, що утримування найбільш знаменитих символів країни обходиться платникам податків занадто дорого. В результаті було прийнято рішення перевести найвизначніші пам’ятки Британії на самоокупність. Першою учасницею експериментального проекту влади стане найвідоміша вежа Великобританії – знаменитий Біг Бен.

Перед тим, як прийняти відповідне рішення, було проведене спеціальне дослідження, в рамках якого експерти фінансового відомства підрахували, що здача внутрішніх приміщень башти в оренду кінорежисерам може не лише окупити витрати,необхідні на її утримання в належному стані, а навіть принести прибуток. Згідно з висновками спеціалістів, Біг Бен приноситиме щороку близько 3,5 млн євро.

«Наше головне завдання – залучити відвідувачів до вежі Вестмінстерського палацу, але без шкоди історичній цінності пам’ятки. Ми все триматимемо під контролем», - говорять у відомстві.

Така оригінальна ідея з’явилася в англійських урядовців після того, як трохи раніше було запропоновано стягувати гроші з відвідувачів, які хочуть оглянути вежу. Однак цю пропозицію відхилили. Прихильники безкоштовного відвідування Біг Бена заблокували пропозицію стосовно введення плати за відвідування головного символу Лондона. В результаті як мінімум до 2015 року прогулянки головною вежею Лондона будуть безкоштовними.

У даному контексті зауважимо, що Біг Бен, який нещодавно з нагоди Діамантового ювілею правління королеви Єлизавети ІІ офіційно перейменували на «Вежу Єлизавети», зараз перебуває далеко не в ідеальному стані. Знаменита Палата громад поступово руйнується, підмивають стіни пам’ятки й води Темзи. В результаті цього Біг Бен почав нахилятися в бік річки. Експерти підрахували, що на проведення робіт з реконструкції будівлі та укріплення берегів необхідно не менше 1,2 млрд євро.

За окремими даними, ремонтні роботи, які розпочнуться наприкінці десятиліття, займуть щонайменше п'ять років. При цьому частини будівлі по черзі закриватимуть, а депутати працюватимуть в тимчасових офісах. Більше того, навіть палата громад буде порожньою протягом двох років. Однак грошей на реконструкцію пам’ятки в державній скарбниці поки що немає.

У даному контексті деякі експерти радять і взагалі переселити парламент, а Біг Бен з усіма прилеглими будівлями продати росіянам чи китайцям.

Однак після перейменування вежі вона фактично отримала імунітет на продаж. «Ви уявляєте собі заголовок «Вежу Єлизавети продали в приватні руки»? Це ж не лише блюзнірство, це буде плювок всій політичній системі Великобританії та її королівській родині», - говорить з цього приводу один з авторів пропозиції про здачу вежі в оренду кінорежисерам.

Джерело: http://gazetasng.ru

Інші новини розділу