10 винаходів, зроблених жінками Автор: lesya · Опубліковано: 05.11.2012 12:14 · Розділ: Цікаві факти

Чоловіки можуть скільки завгодно жартувати з приводу жіночої логіки, хизуючись перебільшеною наявністю своїх розумових переваг, однак їм доведеться визнати, що жінки зовсім не такі дурненькі істоти, якими їх хотіли виставити протягом багатьох століть. Своїми вчинками та творіннями жінки доводять, що їхні мізки влаштовані нічим не гірше, хоча й трохи по-іншому, ніж у чоловіків. Пропонуємо вашій увазі десять винаходів, зроблених свого часу жінками.

1. Компілятор та мова програмування COBOL є результатом багаторічної праці адмірала Грейс Мюррей Хоппер. Всередині минулого століття жінка винайшла компілятор, здатний трансформувати англійські команди у машинний код. Окрім того, Хоппер керувала розробкою однієї з перших мов програмування COBOL.

2. У 1950 році дві винахідниці - Хазен Рейчел Фуллер Браун і Елізабет Лі – представили світові ністатин - протигрибковий препарат, який докорінно змінив уявлення медиків стосовно лікування захворювань грибкового походження.

3. Склоочисники для автомобіля. Їх було створено ще в 1903 році. Як не дивно, але цей елемент на той час суто чоловічого атрибута винайшла жінка. Нею стала Мері Андерсон. Перші "двірники" були механічними, а складалися вони з обертової рукоятки та спеціального гумового валика.

Перша посудомийна машина (фото з zoom.cnews.ru)
Перша посудомийна машина (фото з zoom.cnews.ru)

4. Знаменита на увесь світ винахідниця Джозефіна Кокрейн у 1886 році зробила подарунок усім жінкам – вона винайшла посудомийну машину. Вперше винахід було представлено на Всесвітньому чиказькому ярмарку, де отримав безліч позитивних відгуків. Зрозумівши, що в її дітища велике майбутнє, Кокрейн запатентувала свій винахід і незабаром створила фірму Kitchen Aid.

5. Такі звичні нам паперові пакети було створено дуже давно – ще в 1870 році. Саме тоді винахідниця Маргарет Найт розробила дерев'яні верстати, які вирізали і склеювали квадратні заготовки пакетів.

6. Кольорові сигнальні ракети, які широко використовувалися ВМС США, винайшла також жінка, Марта Костон. А сталося це у 1857 році. Ракети Костон широко використовувалися в роки громадянської війни У США.

7. Кевлар - синтетичне волокно високої механічної та термічної міцності - був винайдений групою вчених під керівництвом Стефані Кволек ще в 1964 році. З того часу кевлар активно використовують при виготовленні куленепробивних жилетів та шоломів.

8. Рідкий папір було винайдено друкаркою Бетт Несміх Грем. У 1958 році вона створила перший у світі рідкий коректор, змішавши в посудині відповідні пропорції білої фарби, борошна та клею.

9. Шоколадне печиво, яке є улюбленими ласощами багатьох, вперше спекла Рут Уейкфілд. Сталося це в 1930 році – тоді жінка додала до звичайного печива шматочки шоколаду Nestle.

10. А замикає десятку винаходів, зроблених жінками, штука зовсім не жіноча - циркулярна пила. Винайшла її Табіта Беббіт у 1810 році. Щоправда, Беббіт жила в шейкерскому співтоваристві в Массачусетсі, де працювала ткалею. І відповідно до звичаїв громади вона не патентувала свій винахід.

Джерело: http://science.howstuffworks.com

Інші новини розділу