У Болгарії виявлено найстаріше місто Європи Автор: lesya · Опубліковано: 05.11.2012 09:59 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями болгарські вчені заявили, що їм вдалося виявити найстаріше місто Європи. Так, під час проведення розкопок на північному сході країни вони знайшли руїни міста, яке існувало в період з 4700 по 4200 роки до нашої ери. Іншими словами, виявлене болгарськими археологами місто є приблизно на 1500 років старшим давньогрецької цивілізації.

«Тепер ми можемо з певністю твердити, що на місці соляних шахт Провадо декілька тисячоліть тому розташовувалося найстаріше місто Європи», - повідомив керівник розкопок Васил Ніколов в інтерв'ю співробітникам телеканалу NTD.

Ніколов пояснив, що в сиву давнину сіль цінувалася так само високо, як в наші дні, приміром, нафта. Протягом багатьох століть сіль використовували в якості валюти, причому міжнародної. Отож і не дивно, що навколо соляних утворень і зародилося ціле місто, мешканці якого з відомих причин були досить заможними. Так, ще 40 років тому неподалік віднайденого міста археологи знайшли величезний скарб із золотом. Розкопки в Провадо розпочалися ще в 2005 році. В рамках дослідження вченим вдалося виявити руїни двоповерхових будівель, міських воріт та кріпосних стін.

Цього року археологи знайшли щось на зразок стародавнього некрополя, в якому здійснювалися обряди та проводилися поховання.

Автентичність знахідки болгарських археологів вже встигли підтвердити вчені з Японії, Великобританії та Німеччини, які уважно стежили за ходом розкопок.

А на сьогоднішній день в Болгарії тривають розкопки міста, вік якого, за припущенням вчених, становить майже 8 тисяч років. Спеціалісти розповідають, що поселення вирізняється грамотним плануванням вулиць, унікальними двоповерховими будинками та високоякісною керамікою.

Болгарські вчені припускають, що місто існувало в період з 5800 по 5500 рік до н. е. Розташовується воно неподалік печерних церков в селі Іваново.

Місто здивувало фахівців добре спланованими вулицями та двоповерховими будинками з дубовими підлогами. Оточували це стародавнє поселення стіна висотою близько 5 м та триметровий рів.

«Кераміка, яку ми виявили на території цього міста, не має аналогів серед знахідок з інших поселень того ж часу, - розповіла археолог Світлана Венелінова з Музею історії в Шумені. – Мешканцям міста була притаманна така риса, як схильність до аристократичності».

Дослідники припустили, що місто, можливо, відігравало роль релігійного центру. До речі, за 300 років існування поселення встигли розграбувати і спалити сім разів.

У даному контексті нагадаємо, що одним з найдавніших міст світу зараз вважається Бібл у Лівані, заснований близько 5 тис. до н. е.. Близько 4200 року до н. е.. з'явилося місто Сузі на території Ірану, а ще пізніше виникли Сидон (Ліван), Файюм (Єгипет) і болгарський Плодів - близько 6 тис. років тому.

Джерело: http://oko-planet.su

Інші новини розділу