4 правила вдалих знімків Автор: lesya · Опубліковано: 04.11.2012 16:42 · Розділ: Цікаві факти

Фото з сайту nagiryanka.at.ua
Фото з сайту nagiryanka.at.ua

Розвиток сучасних технологій дозволяє хоча б на мить відчути себе фотографом кожному з нас. Та часто буває так, що люди помиляються, недооцінюючи роботу професіоналів, дивуючись, чому їхні роботи можна назвати справжніми витворами мистецтва, тоді як знімки, зроблені власноруч, через деякий час виглядають дитячими та трохи незграбними експериментами з використанням фотокамери. І справді, для того, щоб стати неперевершеним фотографом, потрібні роки наполегливої праці, творче мислення, величезне бажання та купа грошей. Однак удосконалити свої здібності можливо за допомогою кількох простих порад.

1. Намагайтеся в кожну фотографію вкласти певний зміст. Справа в тому, що об'єктив фотоапарата сприймає навколишній світ не зовсім так, як бачимо його ми. Буває, що інтерес викликає сам процес зйомки, а зроблені знімки з часом втрачають свою цінність. Це відбувається тому, що фотографія робиться ніби імпульсивно, і ніякої конкретної думки вона в собі не несе. Отож спершу варто вирішити, що ви хочете передати своєю фотографією, а вже тоді інтуїція підкаже вам, як краще зробити знімок.

2. Завжди намагайтеся розділити об’єкти, які потрапляють в кадр, на головні та другорядні. Адже дуже часто бажання захопити в кадр все, що бачить наше око, в кінцевому підсумку призводить до того, що на фото нічого не розгледіти. Тому концентруйте свою увагу на тому, що ви хочете передати: висоту того чи іншого будинку, неосяжність зеленого лісу тощо. Якщо ж головним об'єктом є людина, то всю свою увагу зосередьте на ній, а все інше служитиме тлом, передаючи атмосферу, в якій перебуває герой фотосесії.

3. Для того, щоб отримати якісні знімки, експериментуйте, змінюючи ракурс. Експерти переконують, що фотографії, зроблені в ракурсах на рівні людських очей або ж у фронтальній площині, є вкрай нудними. Навіть якщо ви лише трішки зміните ракурс, це здатне докорінно змінити ваші фото.

Фото з сайту nagiryanka.at.ua
Фото з сайту nagiryanka.at.ua

4. Роблячи фотографії, користуйтеся найпростішим правилом композиції. Якщо площину кадру розділити на дев'ять рівних частин, як в японських головоломках судоку, то ми отримуємо візуальну сітку. В більшості ситуацій експерти радять розміщувати головний об'єкт або один із головних об’єктів не в самісінькому центрі кадру, а в одному з кутів центрального уявного прямокутника. Це правило в середовищі фотографів отримало назву правила "золотого перетину". Його ще називають правилом розташування об'єктів у кадрі.

Джерело: http://russiaregionpress.ru

Інші новини розділу