Алхімія стає реальністю Автор: lesya · Опубліковано: 04.11.2012 13:44 · Розділ: Наука

Вам навряд чи коли-небудь доводилося замислюватися над питанням, якого кольору золото. Золотистого, та й усе. І попри те, що в природі існує декілька відтінків золотого, нещодавно вчені знайшли кардинально новий спосіб надати золоту будь-якого забарвлення.

Так, нещодавно дослідники з університету Саутгемптона виявили, що шляхом карбування невеликих відбитків або щербин на поверхні золота можна змусити метал поглинати й відбивати світлові промені таким чином, що ми взагалі не впізнаємо в ньому золота.

Дослідження фінансувалося Радою з досліджень в сфері технічних і фізичних наук, спрямованих на розвиток нового покоління нанотехнологічних матеріалів.

До речі, відкриття фахівців стосується не лише золота, але й інших металів, приміром, срібла чи алюмінію. За словами розробників, отримані результати відкривають перспективу фарбування металів без необхідності покриття їх відповідними хімічними елементами. Відпаде потреба й у хімічній обробці металів.

Спеціалісти переконують, що дана технологія може застосовуватися в найрізноманітніших галузях промисловості - від виробництва коштовностей до створення банкнот і документів, які складно підробити.

Заглибини спеціальної форми та величини точно визначають, як світло поведеться, коли хвилі досягнуть поверхні металу, і якого кольору золото вийде. Дана технологія може використовуватися для виробництва металів з широким діапазоном кольорів.

Не говорячи вже про прикраси, особливості металу зі складними оптичними властивостями, які практично неможливо повторити, можуть включатися в документи з удосконаленим рівнем безпеки, що допоможе уникнути підробок.

Під час проведення дослідження вчені використовували такі технології, як іонно-променеве фрезерування або піскоструминна обробка в атомному масштабі.

У промислових масштабах концепція може використовувати такий процес, як нанодрук, за допомогою якого можна карбувати формою одразу великі області поверхні.

Експерименти з благородними металами проводяться вченими часто і вперто. Трохи раніше дослідники впритул наблизилися до здійснення мрій стародавніх алхіміків. За словами спеціалістів, скоро золото виготовлятиметься зі звичних речей, які нас оточують, приміром, з хлоридів, які досить часто зустрічаються в природі. Для того, щоб перетворити хлориди у золото, знадобиться бактерія Cupriavidus metallidurans, переконує викладач мікробіології і молекулярної генетики Казем Кашефі у своїй статті «Алхімія від мікробіології».

Вченому вдалося встановити, що Cupriavidus metallidurans може існувати в середовищі з великим вмістом хлориду золота, який ця бактерія в процесі своєї життєдіяльності переробляє, в результаті чого утворюються золоті самородки.

Дане відкриття вже стало надбанням мистецтва. Було створено інсталяцію, в центрі якої розташовано скляний біореактор з мікроорганізмами, що на очах у глядачів виготовляють золото. Робота вже отримала приз на виставці кібермистецтва Prix Ars Electronica в Австрії.

Джерело: http://innovanews.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.